Міністри закордонних справ країн Великої сімки - Великої Британії, США, Німеччини, Італії, Канади, Франції та Японії - в спільній заяві в річницю незаконної анексії українського Криму Росією засудили дії Кремля проти України.
Вони також висловили готовність продовжувати запроваджувати санкції проти Росії.
"G7 зберігає прихильність курсу на запровадження санкцій і продовжить підтримувати незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України в її міжнародно визнаних кордонах. Крим - це Україна", - йдеться в спільній заяві, опублікованій на сайті уряду Британії, яка зараз головує в G7.
Міністри також закликали Росію виконувати Мінські угоди щодо Донбасу, засудивши дестабілізацію ситуації в Донецькій та Луганській областях.
Країни G7 назвали Росію стороною конфлікту в Донбасі, а не медіатором. Глави дипломатій звинуватили РФ у порушенні принципів Мінських угод, спонсорування бойовиків і паспортизації на окупованих територіях України.
"Ми закликаємо всі сторони до дотримання мінських угод і підкреслюємо відповідальність Росії за конструктивну взаємодію в нормандському форматі та Тристоронній контактній групі", - йдеться в заяві країн G7.
16 лютого 2021 року Верховна Рада України проголосувала за звернення до міжнародної спільноти про засудження окупації Криму, порушень прав і свобод людини на тимчасово окупованих територіях і про звільнення політичних в'язнів - громадян України.
У серпні минулого року Міністерство закордонних справ України повідомило про підготовку нового міжнародного майданчика по деокупації Криму, який міг б стати аналогом нормандського формату по Донбасу.
Саміт Кримської платформи заплановано на травень 2021 року. Він повинен відбутися в Києві. Серед завдань платформи також буде протидія загрозам РФ в Чорному та Азовському морях.
Про свою підтримку концепції Кримської платформи вже заявили посли США, Великобританії, Туреччини та інших країн. Глава МЗС Дмитро Кулеба запросив і Росію приєднатися до Кримської платформи. Він заявив, що на порядок денний буде винесено тільки одне питання - як РФ буде йти з півострова.
За словами прессекретарки Міністерства закордонних справ Російської Федерації Марії Захарової такі дії України, і зокрема створення Кримської платформи, нібито, не можуть сприйматися інакше, як "загроза агресії проти двох суб'єктів Російської Федерації".