Цим же рішенням суд вирішив відкрити провадження у адміністративній справі за позовом Олійника до Верховної Ради про визнання незаконної та нечинною постанови від 2 червня "Про попереднє схвалення законопроекту про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)".
Іншим рішенням від 5 серпня ВАСУ призначив судовий розгляд за позовом Олійника до Верховної Ради "про визнання протиправними дій та бездіяльності, визнання незаконною та нечинною постанови, застосування наслідків протиправності дій та бездіяльності, встановлених пунктом 2 частини п‘ятої ст. 171-1, ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України".
Нагадаємо, 2 червня Верховна Рада внесла зміни до Конституції в частині правосуддя. Законопроект №3524 підтримали 335 депутатів.
Закон містить норми про обмеження суддівської недоторканності, автоматичну відставку судді в разі непроходження переатестації, збільшує прозорість в підборі суддівських кадрів та підвищує відповідальність суддів за винесення неправосудних рішень.
Про деталі судової реформи в Україні читайте у статті "За завісою судової реформи" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".