Василь Онопенко вважає, що ВСУ фактично паралізований

Поділитися
Василь Онопенко, голова Верховного суду України, вважає, що сьогодні діяльність ВСУ фактично паралізована. Про це він заявив у четвер, 10 лютого, в ефірі ТВі.

«Верховний суд - це найвища судова інстанція, яка могла б на найвищому рівні вирішувати найбільш актуальні справи, направляти судову практику, але зараз цей суд цього не може робити. Ми не можемо витребувати справи для розгляду. Справи нам направляються тільки тоді, коли судді вищого спеціалізованого суду вирішують направити справу нам на розгляд. Це не є нормальним», - заявив Василь Онопенко.

Він також вважає, що сьогодні громадяни України вимушені звертатись за правосуддям до Європейського суду з прав людини через те, що робота ВСУ заблокована.

«Людям нема куди дітися, коли немає допуску до Верховного суду, доводиться їхати аж до Європейського суду з прав людини. А там, щоб вирішити справу потрібні роки. В якійсь мірі він (Європейський суд з прав людини) став філіалом нашого суду (ВСУ). Ми лише після Європейського суду маємо право розглядати справу, але ми не приймаємо рішення по суті, а лише можемо скасувати рішення і знову направити справу до одного з Вищих спеціалізованих судів» - повідомив голова ВСУ.

Онопенко вважає, що влада намагається керувати українськими судами.

«Є намагання керувати судами, давати вказівки. Сьогодні, після судово-правової реформи ми відчуваємо, що правосуддя не стало більш ефективним, справедливим чи оперативним. Але воно стало більш ручним – поступила вказівка судді, що треба прийняти таке рішення, і рідко коли суддя прийме інше рішення, тому що він знає, що завтра піде до Вищої ради юстиції. Найстрашніше, що сьогодні відбувається, це адміністративний тиск на суддів. Судді бояться приймати законні рішення. Візьмемо приклад Франції. Коли президент Саркозі сказав, що йому не сподобалось щось в рішеннях суддів Франції, що зробили судді? Вони всі забастували на 5 днів. І сказали, що це є тиск» - розповів Василь Онопенко.

Також він вважає, що нині в Україні несправедливо вибирають арешт як запобіжний захід до підозрюваних. «Поки немає вироку суду, поки не встановлено, що хтось скоїв злочин, діє презумпція невинуватості. У нас в Україні найвищий рівень утримання під арештом як запобіжний захід. Не взяття на поруки, ні застави. Я ще депутатом в 2002 році вніс законопроект про те, що арештовувати, утримувати за гратами потрібно тільки тих, хто є небезпечний для суспільства» - переконаний В.Онопенко.

Онопенко вважає, що влада використовує вибірковий підхід і у боротьбі з корупцією в судовій системі:

«Після виступу президента на останньому з’їзді суддів про те, що страшне твориться з землею в Києві, я вношу подання про звільнення судді Шевченківського суду Києва, не буду називати прізвища, і кілька місяців її не звільняють. Тому я думаю, що є певний вибірковий підхід – одного можуть швидко звільнити, а іншого може і ніколи не звільнять з посади».

Коментуючи останні події навколо своєї сім’ї, Василь Онопенко зауважив, що це стало шоком і для нього, і для суспільства.

«Якщо говорити про позику, то це цивільно-правовий спір, і недаремно позивач подав заяву до суду. Якщо ж навіть говорити про якесь шахрайство, то це підслідність міліції, а не слідчого з особливо важливих питань Генпрокуратури. Мене почали «прив’язувати» до цієї справи, що нібито гроші бралися «під мене» - вважає пан Онопенко.

«Деякі посадові особи Генпрокуратури дійсно багато що можуть сьогодні в цих реаліях. Вони думають, що можна самим порушувати грубо закон і за це не відповідати. На жаль, Генпрокуратура не має, як в усьому світі, судового контролю. В правових державах є судовий контроль за діями прокурорів, в тому числі і процесуального характеру. На сьогодні прокуратура як сокирка під лавкою, і все залежить від того добросовісний прокурор чи ні, виконує він якусь вказівку чи ні. Але стримуючих факторів, того, чого б прокурор побоювався, цього на жаль немає. Скажіть, хоч один поніс якусь відповідальність?» - зауважує голова Верховного суду.

Нагадаємо, що 1 лютого ГПУ завела кримінальну справу на молодшу доньку Василя Онопенка щодо звернення громадянина Ксьонзенко із заявою про притягнення до кримінальної відповідальності Ірини Онопенко та її чоловіка Володимира Котлярова за підозрою у шахрайстві.

Лідери опозиції, зокрема Юлія Тимошенко заявляли, що пов'язують тиск на сім'ю Онопенко зі спробою приватизувати Верховний суд України.

У п'ятницю, 4 лютого, працівники Генпрокуратури та міліції провели обшук у будинку голови Верховного суду Василя Онопенка. Правоохоронні органи пояснили свої дії заведеним на доньку Василя Онопенка кримінальною справою.

У той же час Генпрокуратура уточнила, що претензій до Василя Онопенка не має і він не є підозрюваним чи обвинуваченим у жодній кримінальній справі, які веде Генпрокуратура України.

За матеріалами прес-служби ТВі

Поділитися
Підготував/ла Дубенко Вадим
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі