Потенційні санкції Вашингтона щодо представників української влади, про характер яких ведуться цілком серйозні бесіди, можна класифікувати.
Про це в своїй статті для ZN.UA пише народний депутат Володимир Ар'єв. За його словами, одні санкції передбачають відмову від надання фінансової допомоги державним структурам. Саме державним - громадські організації скоріше можуть розраховувати на підтримку своїх програм.
«Тобто йдеться про переорієнтацію, що вкотре показує розуміння різниці між українським суспільством і владою», - додав політик.
Інший різновид обговорюваних санкцій - болючий для певних осіб. Причому список цих осіб (з обґрунтуванням їх включення в нього) опозиція передала американській стороні вже цього тижня. У ньому - представники вищого керівництва - як країни, так і генпрокуратури, міністри, слідчі липових справ проти Тимошенко, Луценка та інших, прокурори, судді, чиновники, які складали фальшиві документи й «експертні» висновки, а також безмірно жорстокі співробітники пенітенціарної системи. Усього - близько 70 прізвищ.
«Природно, ще зарано говорити про те, що в «чорний список» потраплять усі. Але в багатьох - шанси є, і чималі. Ба більше, цей список може перейняти Європа, тому для тих фігурантів, які «в Америку не збираються», болючим ударом може стати заборона на морські ванни Лазурового берега, паризькі ресторани й лондонські бутики. Але й це теж не все. Зовсім обрані можуть стати об’єктом спеціальних розслідувань».
В. Ар 'єв зазначає, що дуже неприємним для Віктора Януковича може бути і підвищена увага Вашингтона до парламентських виборів в Україні, явно помітна за рік до них. «Увага не тільки до майбутнього закону про ці вибори, в чесності якого американці дуже сумніваються. Сумніви є і стосовно того, що самі вибори будуть проведені чесно. Саме восени 2012-го увага до українських подій буде максимальною, про що йшлося прямим тексто», - пише депутат.
Детальніше читайте в свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» в статті Володимира Ар'єва «Наступна станція - санкції».