В Україні стартувала реформа контролюючих відомств

Поділитися
Глава Держкомпідприємництва Михайло Бродський у середу, 27 жовтня, звинуватив 7 міністерств і відомств у невиконанні норм закону #2399-VI «Про внесення змін до закону «Про основні принципи держнагляду у сфері господарської діяльності», який вчора набув чинності.

Глава Держкомпідприємництва Михайло Бродський у середу, 27 жовтня, звинуватив 7 міністерств і відомств у невиконанні норм закону #2399-VI «Про внесення змін до закону «Про основні принципи держнагляду у сфері господарської діяльності», який вчора набув чинності.

Документ, що був прийнятий 1 липня, скорочує до одного кількість контролюючих органів у підпорядкуванні кожного відомства. На виконання цієї норми в органів виконавчої влади було три місяці. За інформацією пана Бродського, Держкомзем, Мінекономіки та Мінпраці і соцполітики, що мають у своєму складі по два контролюючих органи, не подали до комітету пропозицій щодо їх об'єднання. А Мінтрансзв'язку, Міністерство культури і туризму, МінЖКГ та Мінприроди захотіли залишити в своєму підпорядкуванні більше одного органу контролю.

У зв'язку з цим, Михайло Бродський звернувся до прем'єра Миколи Азарова з проханням вплинути на тих, хто не виконує норми закону. «Я попросив прем'єр-міністра провести нараду з цього приводу і покарати винних», - резюмував він. У Держкомпідприємництва вважають, що чиновникам у даному випадку може загрожувати дисциплінарна відповідальність.

За даними комітету, 11 центральних органів влади контролюють по два і більше органи з функціями держнагляду. Усього в Україні працюють 79 контролюючих органів (для порівняння: у Молдові їх 56, у Білорусі - 40, в Казахстані - 30-ред.).

Начальник відділу правових основ держнагляду і контролю юридичного департаменту Держкомпідприємництва Оксана Пруднікова сказала, що рішення про ліквідацію або об'єднання контролюючих органів може прийняти лише Верховна рада, а комітет погоджує проекти відповідних актів. За її словами, Держкомпідприємництва поки погодив лише проекти Мінагрополітики, МНС, Мінпаливенерго і Держлісгоспу.

У Мінприроди та Держкомземі від коментарів відмовилися. У прес-службі Мінтрансзв'язку відзначили, що ще у вересні погодилися ліквідувати дві головні держінспекції на автомобільному транспорті та з безпеки судноплавства та створити одну нову - Укртрансінспекцію. За словами пані Пруднікової, Держкомпідприємництва не погодив проект рішення, оскільки Укртрансінспекція отримала б не всі повноваження перших двох інспекцій.

Керівник прес-служби Мінпраці Михайло Кухар вважає заяву пана Бродського помилкою. «До складу міністерства входять Держнаглядпраці, йому підпорядковані Пенсійний фонд і три фонди соцстрахування. Саме Мінпраці ініціювало прийняття закону про єдиний соцвнесок, згідно з яким усі функції контролю від соцфондів передані Пенсійному фонду. У той же час Пенсійний фонд не може здійснювати контроль над дотриманням норм охорони праці на виробництві, і навпаки», - пояснив пан Кухар. У Міністерстві культури і туризму також заявили, що не порушують законодавство, тому що в їхньому підпорядкуванні всього один орган - Держслужба туризму і курортів.

У прес-службі МінЖКГ пояснили, що контролюють Держжитлокомунінспекцію, до складу якої навесні увійшла Головна техінспекція міськелектротранспорту. Контрольні функції також є у Державної квітково-декоративної насіннєвої інспекції. «МінЖКГ готове передати її до складу Держжитлокомунінспекції, і є відповідне рішення міністра, але для фактичної реалізації необхідно змінити закон про насінні та садові матеріали», - відзначають у МінЖКГ.

У той же час, Мінекономіки, яке контролює Держцінінспекцію, Держдепартамент з питань банкрутства та Центр обробки запитів країн-членів СОТ, має намір вивести з-під дії закону Держцінінспекцію.

22 жовтня Мінекономіки поінформувало Кабмін про підготовку відповідного законопроекту. «Контрольні функції Держцінінспекції є окремою сферою держрегулювання. Її функції схожі з повноваженнями, які здійснюють інші держоргани, що контролюють виконання бюджетного, податкового і конкурентного законодавства. І на них не поширюється дія закону», - заявили у прес-службі Мінекономіки.

Нагадаємо, 1 липня Верховна Рада Україна прийняла закон «Про внесення змін до закону «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (щодо узгодження окремих положень)».

Законом вносяться до чинного закону зміни, які передбачають, зокрема, запровадження принципу державного контролю (нагляду), згідно з якими у складі центрального органу виконавчої влади може бути лише один контролюючий орган.

За матеріалами Коммерсант-Украина

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі