В інтернеті викладено документи комісії, яка звинуватила Путіна у багатомільйонних махінаціях
28 березня, 2012, 10:19
Поділитися
За даними розслідування, Путін та Анікін вивезли за кордон рідкоземельні метали, нафтопродукти й іншу сировину на загальну суму більше 100 млн дол. Натомість до Петербурга, де у той період через нестачу продовольства були введені картки, повинні були надійти партії м'яса, картоплі, птиці. Але продукти у Петербург так і не надійшли.
Документи розслідування діяльності 3, де його кар'єра стрімко злетіла вгору.
Серед оприлюднених документів - листування Сальє з чиновниками з адміністрації Петербурга і Білого дому. У запитах голова комісії, зокрема, просить пояснити їй причини видачі Комітетом із зовнішніх економічних зв'язків мерії ліцензії фірмам на продаж нафти і рідкоземельних металів за кордон. Справа в тому, що за законом комітет такими повноваженнями не володів. Крім того, Сальє також намагалася з'ясувати, куди і на яку суму були продані корисні копалини, що сталося з вирученими коштами, а також вимагала відсторонити Путіна від займаної посади.
Серед документів є лист головного державного інспектора Росії Юрія Болдирєва тодішньому міністру зовнішніх економічних зв'язків країни Петру Авену від 31 березня 1992 року. У документі Болдирєв повідомляє, що у Контрольне управління Адміністрації президента РФ надійшли матеріали комісії Сальє, з яких випливає, що Путіна необхідно зняти з поста глави Комітету із зовнішніх економічних зв'язків. "Прошу Вас не розглядати питання про призначення Путіна В.В. на будь-які інші посади надалі до розгляду цих матеріалів Контрольним управлінням", - писав Болдирєв Авену.
В опублікованих файлах містяться і запити у державні органи про фактичне перебування цінної сировини, проданої за кордон за низькими цінами за розпорядженням Путіна і Анікіна. Мова йде про 750 тис. кубометрів лісу, 150 тис. тонн нафтопродуктів, 14 тонн рідкоземельних металів.
На сторінці Сальє також фігурує відповідь заступника представника президента Росії в Петербурзі і Ленобласті Федора Шкруднєва на отриманий від Путіна звіт за контрактами Петербурга з фінськими компаніями. Шкруднєв вказує на те, що зміст поданих йому документів не відповідає запиту, а передача одного з документів фінською мовою є неетичною.
Комісія Сальє прийшла до висновку, що в мерії було або приголомшливе "головотяпство", або навмисні зловживання: "У кращому випадку тут має місце безвідповідальність і некомпетентність працівників та керівників комітету із зовнішніх зв'язків мерії, які не можна пробачити в ситуації гострої продовольчої кризи. В гіршому випадку можна припустити спекуляції на тяжкому становищі населення міста, не забезпеченого необхідним продовольством", - йдеться в документах.
За даними розслідування, Путін і Анікін вивезли за кордон рідкоземельні метали, нафтопродукти й іншу сировину на загальну суму більше 100 млн дол. Натомість до Петербурга, де в той період через нестачу продовольства були введені картки, повинні були надійти партії м'яса, картоплі, птиці. Але продукти у Петербург так і не надійшли.
Комісія під керівництвом Сальє виявила підозрілі дивацтва в укладених договорах. По-перше, Путін з Анікіним укладали їх з підставними фірмами-одноденками. По-друге, ціни в угодах були дуже занижені. Сальє стверджувала, що у десятки разів.
Сам Путін у книзі "Від першої особи", пояснюючи деталі скандалу, вказував, що деякі фірми тоді просто не виконали умови договору і не здійснили поставки в Петербург продукти у повному обсязі. За його словами, група депутатів намагалася скористатися цими обставинами, щоб змусити Собчака звільнити його.
Сама ж Сальє до кінця життя продовжувала розповідати про своє розслідування і звинувачення на адресу Путіна. Після того як він уперше став президентом у 2000 році, Сальє переїхала в село у Псковській області. Вона померла минулого тижня у Санкт-Петербурзі від інфаркту. !zn