"Деякі стверджують, що прийшов час не зосереджувати наші зусилля на Східній Європі з тим, щоб ефективно реагувати на виклики в Південній Європі. Деякі описують ситуацію в України, як " демократичний застій ". Вони стверджують, що прогрес у так званих " західних цінностей ", таких, як повага прав людини, демократичних принципів і верховенства закону, прогнувся під вагою пост-радянської спадщини корупції, кумівства та зростаючого авторитаризму. Дозвольте мені внести ясність: відданість Європейського союзу поглибленню відносин з нашими партнерами на сході залишається непохитною", - сказав Ш. Фюле в Братиславі на форумі з глобальної безпеки.
Він зазначив, що Єврокомісія буде продовжувати наполягати на політичній реформі в Україні та інших країнах. "Україна зробила важливі кроки щодо свого економічного і політичного розвитку, незважаючи на нашу стурбованість у деяких важливих областях", - підкреслив єврокомісар.
Водночас, він уточнив, що незалежно від того, що ЄС може запропонувати, "в кінцевому результаті імпульс реформам повинен виходити від наших партнерів".
"Реформи, які не відповідають очікуванням людей щодо політичних свобод та демократизації, є неповними. Політичні реформи важливі не тільки для створення динамічного, інноваційного, процвітаючого і справедливого суспільства - вони також важливі для довгострокової стабільності", - сказав Ш. Фюле.
У зв'язку з цим він зазначив, що "за останні два роки" Східне партнерство "зарекомендувало себе як важлива ініціатива, яка допоможе визначити майбутнє нашого континенту".
Нагадаємо, Ш. Фюле у нещодавній розмові з українським віце-прем'єром Андрієм Клюєвим піднімав питання демократії. За його словами, Єврокомісія хоче бачити не тільки економічний, але і демократичний розвиток України.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна