В Норвегії, Південної Кореї та Нідерландах найкращі умови для виживання і розвитку дітей, а найгірші - в африканських країнах ЦАР, Чад і Сомалі.
Про це йдеться в доповіді ООН "Майбутнє для дітей світу", розміщеному на сайті ЮНІСЕФ, передає Укрінформ.
Як зазначається, експерти порівнювали можливості для дітей у 180 країнах. У доповіді аналізували умови для виживання та добробуту дітей, зокрема розвиток системи охорони здоров'я, освіти, харчування, екології та економіки країн.
У рейтингу добробуту та умов для розвитку дітей Україна посіла 91 місце поряд з Бразилією та Ямайкою.
Україну експерти визначили як країну з низько-cереднім рівнем багатства. При цьому Бразилія та Ямайка значаться у доповіді як країни з рівнем багатства - вище середнього.
50% українських підлітків мають досвід паління, 86% вживали алкоголь і 18% пробували наркотики. Про це свідчать дані дослідження дитячого фонду ЮНІСЕФ, опррилюднені в жовтні 2019 року.
Дослідження проводиться в Україні кожні чотири роки, починаючи з 1995 року. Це дозволяє визначити динаміку й основні тенденції в поширенні шкідливих звичок серед підлітків. Результати 2019 показують, що спостерігається стійка тенденція до зменшення куріння серед підлітків. У 2003 році досвід куріння мали 70% опитаних, а в 2019 цей показник склав вже 50%. У той же час збільшився доступ до алкоголю - більше половини опитаних зазначили, що легко можуть отримати пиво, вино або слабоалкогольні напої. Частка підлітків, які вживали наркотики, склала 18%, а серед дівчат зросла в 1,5 рази в порівнянні з 2015 роком (з 12,7% в 2015 р. до 18,1% у 2019 р.).
Крім вживання шкідливих речовин, дослідження також фокусується на залежності від соціальних медіа і проблеми буллінгу в школах. Нинішні результати показують, що більше половини опитаних проводять в соціальних мережах до чотирьох годин щодня. Позитивна тенденція спостерігається у боротьбі з буллінгом. Порівняно з даними ЮНІСЕФ за 2017 частка підлітків, які не стикалися з випадками буллінгу за останні 2-3 місяці, зросла з 38% до 57% в 2019 році.