Голова підрозділу з питань "Східного партнерства" Зовнішньої служби Євросоюзу Дірк Шубель заявив, що в ЄС не буде підніматися питання зняття санкцій з Росії до повного виконання Кремлем Мінських угод.
Так Шубель прокоментував висловлювання міністра фінансів Франції Еммануеля Макрона щодо того, що санкції можуть бути зняті вже влітку цього року.
Дірк Шубель нагадав, що ЄС продовжив економічні санкції на шість місяців, до 31 липня, і чітко заявив про зв'язок з повним виконанням Мінських угод.
"Підкреслю - з повним виконанням Мінських угод", - сказав європейський дипломат.
Також Шубель зазначив, що "це також включає виведення всіх незаконних або законних російських збройних підрозділів з окупованих територій, а, по-друге, щоб 400 плюс км неконтрольованої кордону були повернуті під контроль української влади".
"Немає питань щодо того, що санкції будуть зняті до виконання Мінських угод. Питання щодо санкцій, які пов'язані з Кримом, зовсім не піднімається, і вони пов'язані з поверненням Криму Україні", - підкреслив Шубель.
Санкції Заходу проти Москви були введені в 2014 році декількома окремими пакетами через анексію Росією українського Криму, а пізніше з причини підтримки проросійських сепаратистів в Донбасі. Зокрема, в кінці липня 2014 року ЄС (а також США) ввели економічні санкції відносно Росії, що стосуються енергетичної, банківської та оборонної галузей.
Наприкінці минулого року США розширили список фізичних і юридичних осіб, відносно яких були раніше введені санкції за їх дії з дестабілізації в Україні. Рада Європейського союзу продовжила економічні санкції проти Росії до 31 липня 2016 року.
Видання "Дзеркало тижня. Україна" присвятило російсько-українському конфлікту і введенню санкцій проти РФ проект "Викрадення Європи". У рамках проведеного дослідження журналісти ZN.UA склали карту лояльності країн ЄC до Росії. Позиції кожної з 28 держав-членів враховувалися крізь призму російської агресії на сході України та окупації Криму.
Всі країни Євросоюзу у питанні ставлення до Росії і політики санкцій проти неї можуть бути умовно класифіковані у чотирьох групах: ті, хто неохоче виконують санкції, країни, які підтримують санкції, але з радістю б їх скасували, ті країни, які підтримують санкції, але не беруть участь в обговоренні російської агресії проти України і ті, хто бере активну участь у політиці тиску на Росію через антиукраїнську війну і вимагають його посилення.