В Україні зареєстрували три нові партії — КВУ

Поділитися
В Україні зареєстрували три нові партії — КВУ В останні роки істотно знизилися темпи реєстрації нових політичних партій © Капитал
Станом на 1 січня 2020 року зареєстровано 349 політичних партій.

В 2019 році в Україні з'явилися три нові політичні партії: "Блок Володимира Сальдо", "Партія чернівчан" і "Демократична сокира", повідомляється на сторінці Комітету виборців України у соцмережі Facebook.

За даними Міністерства юстиції України, партія "Блок Володимира Сальдо" була зареєстрована 3 квітня 2019 року; її керівні органи знаходяться в м. Херсон, голова партії - Ірина Хруник. "Партія чернівчан" була зареєстрована 9 квітня, місцезнаходження - м. Чернівці, голова - Ольга Мартинюк. Політична партія "Демократична сокира" зареєстрована 21 травня в Києві, голова - Ігор Щедрін.

"Таким чином, в останні роки істотно знизилися темпи реєстрації нових політичних партій. Так, в 2019 році було зареєстровано 3 нові партії, 2018 - 1, 2017 - 3. Зате в 2016 р. було зареєстровано відразу 42 нові партії, 2015 - 78, 2014 -36", - констатують в КВУ.

КВУ також відзначає тенденцію продовження реєстрації так званих регіональних партій: крім "Партії чернівчан" в Україні діють партії "За Одещину, "Наш дім – Одеса", ПО "Черкащани", "Партія вінничан", "Київська громада", "Біла Церква разом", "херсонці" та інші.

"У відповідності з законом усі політичні партії мають всеукраїнський статус, однак на практиці часто зосереджують діяльність в одному місті чи області", - пояснив голова КВУ Олексій Кошель.

Також, за його словами, тривають маніпуляції з назвами партій, зокрема, понад 10 партій все ще використовують у своїй назві слово "блок", хоча блоки вже протягом значного часу не передбачені виборчим законодавством.

Всього в Україні станом на 1 січня 2020 року зареєстровано 349 політичних партій, що є одним з найвищих показників в Європі. При цьому, за даними КВУ, участь у виборах бере лише незначна кількість партій. Зокрема, на останніх парламентських виборах виборчі списки кандидатів висунула 21 політична сила.

Раніше повідомлялося про те, що у Верховній Раді IX скликання 15 народних депутатів як мінімум 1 раз голосували за колег, а всього зафіксовано 45 випадків неперсонального голосування.

Рада посилила покарання за неперсональне голосування. У частностти, запроваджується кримінальна відповідальність за голосування народним обранцем замість іншого депутата. Так званих "кнопкодавів" будуть штрафувати на суму від трьох до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51-85 тисяч гривень). Досудове розслідування по таких справах буде вести Держбюро розслідувань.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі