В Украні 69 суддів першої інстанції пройшли оцінювання, по 12 зроблено перерву

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
В Украні 69 суддів першої інстанції пройшли оцінювання, по 12 зроблено перерву Більшість суддів пройшло оцінювання © Андрій Товстиженко, DT.UA
27% суддів у першій групі поки не пройшли оцінювання.

Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков в інтерв'ю DT.UA розповів, що 69 з 100 суддів першої інстанції пройшли кваліфікаційного оцінювання.

"Чекали на оцінювання 100 осіб. Ідеться про суддів судів першої інстанції. У всіх цих суддів завершився п'ятирічний термін діяльності, після чого вони просять у нас рекомендації на безстрокове призначення. Три людини занедужали, стосовно трьох президент видав укази про їх звільнення за порушення присяги. Був один суддя, який о 9-й ранку прийшов на оцінювання, а об 11-й мені принесли копію указу президента щодо цього судді, і ми його виключили зі списку", - зазначив він.

За його словами, з решти 93 суддів успішно пройшли оцінювання 69 осіб.

Читайте також: Одіозний суддя Чаус скасував розшук Юри Єнакіївського – Лещенко

"Стосовно 12 суддів було зроблено перерву, оскільки, згідно із законом, вони мають право вивчати матеріали, подані нам НАБУ, представити документи на власність і пояснити усно джерела її походження. Ще 12 суддів із цієї групи не пройшли оцінювання, відсторонені від здійснення правосуддя і направлені на перепідготовку в Національну школу суддів. Таким чином, 27% суддів у першій групі поки що не пройшли оцінювання", - заявив він.

За його словами, процес оцінювання проходить у два етапи.

Перший - анонімний іспит із двох частин, де судді мають відповісти на два запитання щодо сталих правових позицій Верховного суду України та викласти правову позицію, яка міститься у рішенні Європейського суду з прав людини.

"Після написання робіт (того самого дня, після невеликої перерви) ми даємо суддям умовне практичне завдання відповідно до їхньої спеціалізації. Нам важлива логіка його вирішення, наскільки суддя може, дотримуючи процесуальних норм, рухатися до якогось рішення. Судді на підготовку дається 30 хвилин і можливість користуватися будь-якими матеріалами", - розповів Козьяков.

За його словами, далі через тиждень суддя проходить співбесіду, за результатами вивчення Комісією його досьє.

"Суддівські досьє ніколи раніше не велися, тепер вони існують на основі нормативного акта, узгодженого Комісією з Радою суддів. Це досьє містить біографію, документи про вищу освіту, документи, які підтверджують, що людина є суддею, наприклад указ президента про призначення. Тут є податкові декларації судді і статистика щодо його рішень: скільки рішень суддя прийняв, скільки з них було скасовано або змінено вищими інстанціями, у чому суть скасування або змін. Є й дисциплінарні скарги на суддю, а також рішення профільних органів стосовно цих скарг. Крім того, тут є аналітичні матеріали, які нам надає Національне антикорупційне бюро", - зазначив він.

Нагадаємо, 2 лютого Верховна Рада 244 голосами прийняла за основу президентський законопроект про зміни до Конституції в частині правосуддя, згідно з яким 7,5 тисяч суддів пройдуть оцінювання.

Повне інтерв'ю Оксани Денисової з головою Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергієм Козьяковим "У багатьох місцевих судах може не залишитися жодного діючого судді" читайте у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі