В Україні хочуть офіційно заборонити Росії втручатись у вибори в ОРДЛО – законопроєкт

Поділитися
В Україні хочуть офіційно заборонити Росії втручатись у вибори в ОРДЛО – законопроєкт © Hromadske.TV
Вільні вибори після деокупації передбачають, зокрема, участь спостерігачів від ОБСЄ. Гарантувати їх безпеку за наявності в Донбасі російських найманців неможливо.

Проведення виборів і референдумів на деокупованих українських територіях неможливе під дулами автоматів російських найманців, йдеться у проєкті закону «Про засади державної політики перехідного періоду».

Виборчий процес має відповідати вимогам Конституції, Виборчого кодексу й українського законодавства, а також стандартам ОБСЄ та Ради Європи.

Ця вимога, зокрема, передбачає гарантії безпеки для спостерігачів Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ. Тож доки в Донбасі залишаються російські найманці, Україна не може надати відповідні гарантії.

Згідно з текстом законопроєкту, вибори на деокупованих територіях проводяться лише в разі можливості забезпечити:

  1. Недопущення протиправного втручання у виборчий процес, зокрема з боку РФ;
  2. Дотримання принципів політичного плюралізму і багатопартійності, рівності прав і можливостей участі у виборчому процесі;
  3. Дотримання виборчих прав внутрішньо переміщених осіб (ВПО);
  4. Свободу передвиборної агітації, рівні можливості доступу до засобів масової інформації та відновлення українського теле- та радіомовлення, вільного обігу українських друкованих ЗМІ на деокупованих територіях;
  5. Безпечні умови діяльності та безперешкодну участь у виборчому процесі офіційних спостерігачів, зокрема від БДІПЛ ОБСЄ, інших міжнародних організацій та іноземних держав.

Вперше після деокупації місцеві вибори на деокупованих територіях можуть бути призначені і проведені лише за умови дотриманням вимог українського законодавства одночасно з черговими місцевими виборами.

Місцеві референдуми на деокупованих територіях можуть бути призначені не раніше, ніж після проведення місцевих виборів на відповідній території.

На тимчасово окупованих територіях загальнодержавні вибори та всеукраїнські референдуми не проводяться.

Нагадаємо, 4 серпня уряд затвердив проєкт закону «Про засади державної політики перехідного періоду», за п’ять днів його внесли до парламенту. Профільний законопроект визначає алгоритми дій держави з реінтеграції тимчасово окупованих районів Донецької і Луганської областей, АР Крим.

Відповідний законопроект розробляється з осені 2020 року. Його основне завдання – вироблення і визначення механізмів безпечної реінтеграції ОРДЛО і Криму. У червні документ направили до Венеціанської комісії для отримання експертного висновку. За словами міністра з питань реінтеграції ТОТ Олексія Резнікова, Верховна Рада може розглянути проєкт закону вже цієї осені.

Докладніше про те, якою бачать реінтеграцію Донбасу у владі, читайте в інтерв’ю Тетяни Силіної із Олексієм Резніковим «Нам теж доведеться ковтати «жаб»» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі