На засіданні у середу, 31 січня, прокурор Роман Псюк звернувся до суду з клопотанням про зміну порядку судового слідства та допит Саакашвілі на засіданні 13 лютого.
Захист колишніх співробітників спецпідрозділу "Беркут" проти клопотання не заперечував. При цьому адвокати наполягають на тому, що спочатку треба допитати двох громадян Грузії, які, за версією захисту, повинні розповісти про те, що учасниках Євромайдана і правоохоронцях 20 лютого 2014 року стріляли невідомі, які облаштувались в будівлі консерваторії.
Суд задовольнив клопотання прокуратури та призначив допит Міхеїла Саакашвілі на 13:00 13 лютого.
Прокурор Яніс Симонов розповів журналістам про те, для чого потрібен цей допит.
"Наприкінці минулого року в суді було вирішено питання про допит двох громадян Грузії, які нібито повідомляли в італійському репортажі про факти вбивства на Майдані 20 лютого 2014 року. У зв'язку з цим Департаментом спецрозслідувань був допитаний колишній президент Грузії Саакашвілі щодо обставин цього італійського відео і взагалі про так званих "грузинських снайперів", про які заявляла сторона захисту. У зв'язку з тим, що інформація Саакашвілі повністю спростовує положення італійського відео, ми хочемо допитати його в якості свідка", - підкреслив прокурор.
За його словами, спочатку ініціатива про допит політика виходила від прокурорів. Таким чином вони мали намір перевірити факти, викладені в італійському фільмі. Проте пізніше сам Саакашвілі зголосився виступити в суді та дати пояснення.
Нагадаємо, на одному з італійських телеканалів продемонстрували документальний фільм, в якому троє громадян Грузії стверджують, що були завербовані в 2013 році та стріляли і у правоохоронців, і в учасників Революції гідності під час подій на Майдані.
Ці відеоматеріали використовували адвокати екс-президента-втікача Віктора Януковича в якості доказів у процесі щодо обвинувачення його у державній зраді.
Крім того, Святошинський райсуд Києва задовольнив клопотання захисту колишніх "беркутівців", обвинувачених у масовому вбивстві активістів в Києві 20 лютого 2014 року, щодо допиту двох грузинів, які можуть бути свідками розстрілу активістів і правоохоронців невідомими снайперами. Генеральна прокуратура України погодилася з доцільністю цього допиту.