В США на 6 лютого призначено засідання суду по активах Лазаренка

Поділитися
В США на 6 лютого призначено засідання суду по активах Лазаренка Україна сподівається повернути активи Лазаренка
Якщо процедура мирової угоди не буде досягнутою, грошей не побачить ніхто.

В окружному суді штату Колумбія (США) на початку лютого розпочнеться розгляд питання про мирову угоду між сім'єю Павла Лазаренка і урядом США щодо заморожених активів колишнього українського прем'єр-міністра.

До 4 лютого сторони нададуть суду звіт про те, в якій стадії знаходяться переговори, а 6 лютого відбудеться засідання в суді, на якому буде розглядатися питання про статус справи, тобто саме про те, на якому рівні знаходяться переговори.

Про це розповів партнер юридичної фірми Arnall Golden Gregory Джим Берд.

Юрист зазначив, що умови угоди не є публічною інформацією, проте відомо, що "врегулювання передбачає згоду великої кількості представників, які не є стороною у справі, в тому числі уряду України, ліквідаційної комісії в Антигуа (де розташовані банки з замороженими активами – ред.), безлічі трастів і родичів Лазаренка, включаючи його колишню дружину, з якою він розлучений".

Зараз відбувається цивільний процес щодо конфіскації активів, і держава має доводити, що на заморожених нині рахунках знаходяться саме гроші, які були вкрадені. Для того, щоб завершити цей процес, повинно бути рішення суду або мирова угода. Сторони обрали мирову угоду.

Павло Лазаренко був прем'єр-міністром України в 1996-1997 роках. Після конфлікту з президентом Леонідом Кучмою і з початком кримінального переслідування заявив про відхід в опозицію і незабаром втік за кордон. У 1999 році його затримали у США при спробі перетнути кордон за підробленим панамським паспортом. Лазаренка звинуватили у відмиванні грошей, отриманих незаконним шляхом. У 2006 році американський суд засудив його до дев'яти років тюремного ув'язнення та 10 мільйонів доларів штрафу. Через шість років Лазаренко вийшов на свободу.

Майновий стан Лазаренка оцінюють в 250 мільйонів доларів. Ці гроші, на які претендує цілий ряд кредиторів, є предметом 15-річного судового розгляду. Україна домагається повернення цих коштів до державного бюджету.

Проте в США побоюються, що якщо процедури мирової угоди не буде досягнуто до проведення президентських виборів в Україні, то грошей Лазаренка не побачить жодна зі сторін.

Поділитися
Підготував/ла Кругленко Александрина
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі