В "Слузі народу" назвали своїх кандидатів на главу НБУ і розповіли, коли його призначать

Поділитися
В Нового главу НБУ можуть призначити до кінця поточної сесії ВР
Усього розглядається чотири кандидати, два з них - основні.

Фракція "Слуга народу" розраховує призначити нового главу Національного банку України на останньому пленарному тижні цієї сесії - 14-17 липня, заявила представник цієї фракції Ірина Верещук.

"Буде тиждень роботи в комітетах, потім ми повертаємося на ще один тиждень (пленарний - ред.) - останню на цій сесії. Я думаю, що на цьому тижні ми повинні проголосувати. Нам не варто затягувати, ми повинні швидко вирішити це питання", - сказала депутат журналістам в Києві в п'ятницю, передає «Інтерфакс-Україна».

Також Верещук назвала кандидатури, які обговорюються в «Слузі народу». Так, за її словами це - Данило Гетьманцев (голова комітету Ради з питань фінансів, податкової та митної політики - ред.), Богдан Данилишин (глава ради НБУ - ред.), Володимир Лавренчук (ексглава правління Райффайзен банку Аваль - ред. ), Кирило Шевченко (глава Укргазбанку - ред.).

"Лавренчук і пан Шевченко - це основні. Можливо, Жуковський", - сказала Верещук.

"Ми зараз обговорюємо кілька кандидатур, подивимося, наскільки вони прохідні, оскільки зараз у фракції немає більшості", - зазначила вона.

1 липня голова правління НБУ Яків Смолій написав заяву про відставку. Свій крок він пояснив систематичним політичним тиском, яке не давало йому ефективно виконувати посадові обов'язки. У разі звільнення Смолія, тимчасово керувати НБУ буде його заступниця Катерина Рожкова. Незадовго до написання заяви Смолій повідомляв про плани керувати Нацбанком до 2025 року - терміну закінчення підписаного в 2018-му семирічного контракту.

Посли країн «Великої сімки» прокоментували відставку глави Нацбанку через кілька годин після офіційного оголошення про таке рішення Смолія. Посли G7 відзначили, що незалежність Нацбанку є фундаментальним досягненням для України. Саме це сприяло економічному зростанню і врятувало збанкрутілий банківський сектор. З аналогічною заявою виступив МВФ.

Пізніше Яків Смолій пояснив, що мав на увазі, коли говорив про систематичний політичний тиск, через який він був змушений написати заяву про відставку. За його словами, мова йде про кампанію, яку розгорнули низка народних депутатів, а також про дії Ради Національного банку і його голови Богдана Данилишина.

У свою чергу глава комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев заявив про те, що у президента Зеленського є кандидати на посаду глави НБУ. Ці кандидатури обговорюють під час консультацій.

3 липня Верховна Рада 286 голосами підтримали відставку Смолія.

Заява Якова Смолія про відставку стала наслідком тривалого тиску з боку Офісу президента. Каменем спотикання стали питання емісії та повернення грошей Ігорю Коломойському і братам Суркісам. Детальніше про обставини і прогнозованих наслідки відставки глави НБУ читайте в статті Юлії Самаєвої «Між Банковою і Нацбанком» в ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі