Голова комітету 3, а також зміни виборчої системи з виборів народних депутатів виключно на мажоритарному рівні.
"Я поки що не бачу 300 голосів в парламенті для остаточного рішення, щоб був проголосований тільки варіант про позбавлення депутатів недоторканності", - сказав він.
За його словами, теоретично 226 голосів для попереднього схвалення таких змін до Конституції в парламенті може набратися, однак 300 голосів для остаточного внесення змін до Конституції України не буде.
Він також підкреслив, що обмеження депутатської недоторканності необхідно вирішувати в комплексі з обмеженням недоторканності суддів. "Якщо Партія регіонів буде лобіювати тільки один законопроект, наприклад про обмеження повноважень народних депутатів, я думаю, що опозиція буде думати про те, як запропонувати альтернативну версію, і як це рішення не допустити", - сказав він.
Крім того, він підкреслив, що всі випадки позбавлення депутатського мандата необхідно привести до одного принципу.
За словами Томенка, на сьогоднішній день прецедент Власенка показав, що прописані в законодавстві підстави позбавлення депутатського мандата трактуються по-різному.
Він пояснив, що, наприклад, у разі смерті народного депутата, або у разі порушення щодо нього кримінальної справи, Верховна Рада своїм рішенням позбавляє такого депутата мандата. Однак, у випадку судового рішення щодо депутата додаткового рішення або підтвердження судового рішення рішенням Верховної Ради не потрібно. !zn
Читайте також:
У Партії регіонів запропонували зняти недоторканність з депутатів 18 квітня
Єврокомісар Фюле хоче, щоб політики припинили блокувати Раду
Опозиція запідозрила Януковича у бажанні повністю позбутися парламенту