Учора президент України Володимир Зеленський під час відеозвернення розповів, що українці, які пройшли повний курс вакцинації проти коронавірусу, зможуть в додатку "Дія" отримати тисячу гривень на деякі послуги. Прессекретар глави держави Сергій Никифоров розповів УП усі нюанси такого заохочення.
Гроші не можна буде отримати готівкою на руки - вони будуть існувати у вигляді своєрідного депозиту, витратити який можна буде лише на певний перелік послуг.
"Ключове насправді тут – це не тисяча за вакцинацію. Це масштабна програма з підтримки бізнесу, просто вона є опосередкованою. Влада не напряму дає гроші бізнесу, влада видає гроші людям – таким чином підтримуючи їхнє рішення вакцинуватися – тобто вбиваємо одним пострілом двох зайців. А по друге – це ж не живі гроші їх не можна буде витратити на горілку і цигарки", - пояснив Никифоров.
Наразі ще невідомо, у якому вигляді громадяни отримають свої бонуси. Це може бути сертифікат, цифровий ваучер, депозит, або щось подібне.
Перелік послуг, які можна буде оплатити цією тисячею, буде формуватися з урахуванням усіх сфер, які потребують підтримки держави через пандемію та карантинні обмеження.
Никифоров зазначив, що зараз невідомо, коли точно буде діяти акція, проте нагадав про дедлайн, озвучений президентом - 19 грудня.
"Тисячу можна буде витратити на якісь спортивні та культурні заходи (театри, концерти, книги, кіно), туризм (переїзди по Україні) – повний перелік послуг наразі формується", - зауважив прессекретар глави держави.
Він додав, що люди, в яких будуть ці "сертифікати", зможуть оплати одразу кілька послуг, вартість яких не перевищуватиме однієї тисячі гривень - "наприклад, поїхати в інше місто, де відвідати музей чи виставу, чи інший культурний захід".
У спробах розвантажити медичну систему МОЗ перейшло до агресивніших форм комунікації із населенням – обмежень у "червоних зонах" для людей, які не мають сертифікатів про вакцинацію; списків професій, що підлягають обов'язковій імунізації; публікаціям на сторінках соцмереж фото з реанімаційних відділень ковідних лікарень. Та чи достатньо цього, щоб упоратися із третьою хвилею COVID-19? Читайте у статтях Алли Котляр "Велика госпіталізація: чому так багато українців помирає від коронавірусу" та "Вакцинальна кампанія: як владі завоювати довіру людей" у ZN.UA.