Неврахування деяких моментів, що регулюють питання виїзду за кордон військовозобов’язаних осіб, в указі президента відбулось через недостатньо фахово виконану роботу представниками Офісу президента, які готували указ про запровадження воєнного стану в Україні від 24 лютого 2022 року, заявив заступник голови Національного агентства із запобігання корупції Артем Ситник.
Він зазначив, що російське вторгнення відбулось миттєво і потрібно було миттєво врегульовувати ситуацію, і це є першочерговою причиною недопрацювання в згаданому указі.
«Також окремі особи офісу президента, які забезпечують юридичне супроводження просто на нашу думку, не зовсім повністю виконали свою роботу в належний спосіб», - додав Ситник.
Він додав, що перевірку питання НАЗК проводило із травня, коли в суспільстві зросла напруга через корупційні скандали при виїзді деяких осіб за кордон.
«Від того, на скільки швидко виконавча влада імплементує рекомендації НАЗК, буде залежити наскільки швидко ми знизимо корупційні ризики і знизимо соціальну напругу щодо цього питання», - додав Ситник.
Нагадаємо, Артем Ситник заявив, що обмеження права громадян вільно залишати територію України в період воєнного стану відповідно до Конституції України та Закону України «Про правовий режим воєнного стану» може запроваджуватись виключно шляхом його прямого встановлення в указі Президента України про введення воєнного стану. Однак в указі президента «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 64/2022 такого обмеження встановлено не було. Як наслідок, правова невизначеність навколо цих обмежень стала першоджерелом корупційних схем і ризиків.