В ООН розкритикували звільнення колишніх "беркутівців"

Поділитися
В ООН розкритикували звільнення колишніх Після видачі "беркутівців" вбивства Героїв Небесної сотні можуть залишитися безкарними © Громадське
Видача обвинувачених у масовому вбивстві значно ускладнить правосуддя та дотримання прав родичів Героїв Небесної Сотні на справедливість.

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні позитивно оцінила обмін утримуваними особами 29 грудня, але критично оцінила звільнення з-під варти колишніх "беркутівців", обвинувачених у розстрілі десятків беззбройних людей на Інститутській в лютому 2014 року. У Місії констатували, що ексміліціонери можуть уникнути відповідальності за злочини, які їм інкримінують.

"Передача п'яти співробітників спецпідрозділу "Беркут", яких звинувачують у вбивстві 48 і пораненні 80 протестувальників 20 лютого 2014, на територію, контрольовану самопроголошеними "республіками", істотно ускладнить правосуддя та дотримання прав жертв на справедливість", - йдеться в заяві Місії ООН, поширеій у понеділок, 30 грудня.

Укладачі заяви нагадали, що спроби Генпрокуратури притягнути до відповідальності "беркутівців", котрі раніше втекли до РФ або на окуповані території, в рамках заочного процесу виявилися безрезультатними.

А також зазначили, що "повний і безумовний" доступ представників міжнародних організацій до всіх заручників в ОРДЛО, узгоджений на нормандському саміті в Парижі, досі не забезпечено.

29 грудня відбувся обмін утримуваними особами між Україною і терористичними угрупованнями "ДНР" і "ЛНР".

У рамках обміну з окупованої території повернулися 76 людей: четверо з "обмінного списку" вирішили залишитися з сім'ями в ОРДЛО.

Серед звільнених українців: 12 бійців ЗСУ і 64 цивільних заручники. Зокрема, водії, які займалися пасажирськими перевезеннями через лінію розмежування, і місцеві мешканці, яких окупанти оголосили "агентами СБУ".

Українська сторона видала бойовикам 127 осіб, ще 14 відмовилися повертатися на тимчасово окуповані території. Зокрема, бойовикам видали п'ятьох колишніх "беркутівців" - Павла Аброськіна, Олега Янішевського, Сергія Зінченка, Олександра Маринченка і Сергія Тамтуру - яких звинувачують у розстрілі 48 беззбройних людей на вулиці Інститутській у Києві в лютому 2014 року. Родичі Героїв Небесної Сотні закликали президента Володимира Зеленського не звільняти "беркутівців", не допускати втручання РФ в українське правосуддя і не розколювати українське суспільство.

Уже після обміну Зеленський заявив, що звільнення обвинувачених "беркутівців" було умовою його проведення. Він визнав, що рішення було політичним, а також запевнив, що "справи Майдану" будуть розслідувані.

Докладніше про обмін читайте в спецтемі DT.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі