Помічник генсека ООН Іван Шимонович заявив, що порушення прав людини на окупованій території Донбасу ставить під сумнів можливість проведення там чесних демократичних виборів.
"В першу чергу основоположні права і свободи обмежені для 2,7 млн осіб, які проживають у районах, підконтрольних незаконним збройним формуванням. Це обмеження їх свободи вираження поглядів, мирних зібрань та об'єднань і відсутність можливостей для протилежних поглядів. Це викликає сумніви в можливості проведення вільних і чесних виборів в цих районах, поки ситуація не покращиться", - сказав Шимонович на прес-конференції в п'ятницю, 3 червня.
"Тільки повага до громадянських і політичних прав може наблизити до проведення виборів, результати яких можуть бути визнані", - додав він.
Шимонович нагадав, що за два роки конфлікту на Донбасі було відкрито 3 687 тис кримінальних проваджень за фактом зникнення людей в Донецькій і Луганській областях.
Крім того, згідно з останньою доповіддю Управління Верховного комісара ООН з прав людини, щонайменше 9 371 чоловік були вбиті і 21 523 отримали поранення в Донбасу з початку конфлікту в середині квітня 2014 року.
Раніше DT.UA з посиланням на власні джерела повідомило про те, що Захід встановив для України нові крайні терміни по проведенню виборів в ОРДЛО і стабілізації обстановки в Донбасі. Якщо раніше Україні ставили умовою прийняття виборчого закону в ОРДЛО до кінця березня і проведення виборів на контрольованих територіях до кінця червня, то тепер українській владі запропоновано зробити це до кінця травня і до кінця серпня відповідно.
У свою чергу в МЗС України заявляли про готовність української сторони у стислі терміни розробити закон про вибори в ОРДЛО і терміново провести їх, щоб вже до кінця літа отримати легітимних представників Луганська і Донецька. Як зазначав заступник міністра закордонних справ України Вадим Пристайко, український уряд готовий вести переговори з законно обраними представниками ОРДЛО, навіть якщо зараз офіційний Київ вважає їх злочинцями.
Також видання Frankfurter Allgemeine писало, що бойовики в Донбасі хочуть такі вибори, на яких вони точно переможуть.
Детальніше про проблеми і перспективи врегулювання ситуації в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Війна і Мінськ" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".