"Деякий час тому я дізналася, що в Офісі президента проводилася велика нарада із силовиками, на предмет того "а де посадки?". Причому не просто посадки, але "щоб швидко і сподобалося людям". Не/законність - не важлива (не жартую). Саме в такій тональності обговорювалося. Ключове "швидко" і "сподобалося людям", - пише Кошкіна у своєму Facebook.
За даними журналістки, учасники наради визначили чотири пріоритетних справи: перша – щодо п'ятого президента України Петра Порошенка, друга – екснародного депутата Сергія Пашинського, третя – олігарха й ексдепутата Костянтина Жеваго. Хто повинен стати фігурантом четвертої, Кошкіна поки не знає.
"Чесно кажучи, я спершу не повірила. Вирішила, що джерело не так передає зміст - недоговорює, спотворює тощо. Тому що не може в ОП обговорюватися порядок (!!) і пріоритетність (!!) справ, щоб "швидко" і "сподобалося людям"... Але виявилося, що не тільки в ОП, але ще і з вузьким колом депутатів, які голосували за це руками (проти висловилися вісім осіб)", - додає вона.
Два джерела журналістки підтвердили інформацію, а сьогодні на прес-марафоні побічно підтвердив і сам президент Владиир Зеленський.
"Коли я прийшов, на другий день думав, ми будемо саджати всіх корупціонерів. При цьому коли перші наручники наділи, усі сказали "ай, яй, яй", президент не має права впливати на правоохоронні органи. Я: "ок", але я можу збирати наради і говорити з правоохоронцями які їхні дії? Ага, так можна. А якщо ходить бандит по вулиці, мені дзвонять і кажуть: "ця людина вбиває, бреше, був депутатом"... я можу їх запитати: де посадки таких людей? Ну, ви можете, але дуже акуратно. Тобто, я повинен ще слова добирати! Не дай Боже, це буде вплив ...Вийдіть на вулицю і близько ста людей запитайте: "Він - бандит? Я вам сто зі ста даю, люди скажуть "так"", - сказав гарант.
Нагадаємо, 27 вересня ДБР заочно оголосило Костянтину Жеваго підозру в організації злочинної схеми з розтрати 2,5 млрд гривень банку "Фінанси і кредит". 9 жовтня олігарха оголосили в розшук.
Докладніше про справу банку-банкрута читайте в матеріалі Юрія Сколотяного і Романа Івченка "Банківські борги Жеваго перед державою: ритуальна боротьба" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".
7 жовтня Печерський районний суд Києва заарештував колишнього народного депутата Сергія Пашинського без права на заставу. Минулого тижня Держбюро розслідувань оголосило Пашинському підозру в умисному нанесенні тяжких тілесних ушкоджень.
Увечері 31 грудня 2016 року Сергій Пашинський стріляв із нагородного пістолета у жителя Васильківського району Київщини В'ячеслава Хімікуса. Хімікус вдарив Пашинського по голові, але стверджував, що завдав удару після того, як той направив на нього зброю. Справу проти Пашинського кілька разів закривали і відкривали знову за рішенням суду.
Минулого місяця НАБУ повідомило про відкриття кримінального провадження проти Петра Порошенка і ексголови МЗС Павла Клімкіна. ДБР розслідує 13 кримінальних проваджень, у яких фігурує Порошенко. У двох він проходить як свідок, в інших у нього немає процесуального статусу, стверджує адвокат.
Ініціатором кримінальних проваджень щодо Порошенка є Андрій Портнов – колишній заступник голови адміністрації експрезидента Віктора Януковича, засудженого за державну зраду.