Конкретних результатів за підсумками переговорів тристоронньої контактної групи по врегулюванню ситуації в Донбасі поки немає, заявила, Хайді Тальявіні, яка залишає посаду спецпредставника ОБСЄ в контактній групі по Україні.
"Сьогодні завершився п'ятий раунд переговорів, він був знову не дуже простим. Підгрупа з політичних питань обговорювала тему виборів та особливого статусу Донбасу. Про конкретні результати говорити поки не можна. Буде потрібно продовження", - сказала вона журналістам.
Крім цього, в ході зустрічі гуманітарної підгрупи було заслухано представник Міжнародного Червоного Хреста. "Мова йшла про звільнення затриманих осіб Червоний Хрест може цьому посприяти", - сказала вона.
Економічна підгрупа також обговорила питання відновлення інфраструктури Донбасу і виплати пенсій.
Вона додала, що "підгрупи з економічних питань вдалося підготувати ряд конкретних проектів, які можуть бути реалізовані найближчим часом".
Однак вона не уточнила, про які саме проекти йдеться.
У свою чергу, новий спецпредставник ОБСЄ в тристоронньої контактної групи Мартін Сайдик обіцяє, що контактна група у Україні в Мінську буде працювати інтенсивно.
"У нас буде великий і щільний графік у липні та серпні. Ми постараємося отримати результати для простих людей, які цього дуже потребують", - сказав Сайдик журналістам по завершенні засідання контактної групи.
Крім того, джерело, близьке до консультацій повідомило агентству "Інтерфакс-Україна", що український сторона також наголосила на необхідності залучення БДІПЛ ОБСЄ в процесі підготовки місцевих виборів в окремих районах Донецької і Луганської областей.
"Україна презентувала прийнятий в першому читанні законопроект про вибори до органів місцевого самоврядування і була відкрита для дискусій в цьому питанні", - зазначив співрозмовник агентства.
У той же час, сказав він, "пропозиції української сторони щодо відновлення інфраструктури та відновлення роботи промислових підприємств регіону не знайшли підтримки у представників окремих районів Донецької та Луганської областей".
Варто відзначити, що 16 червня на зустрічі контактної групи українські пропозиції також залишилися без адекватної відповіді.
При цьому 17 червня Держсекретар США Джон Керрі зазначив прогрес у переговорах контактної групи по Україні, заявивши, що переговори проходять в останні кілька днів краще, ніж раніше.