В МЗС України розробили Стратегію розвитку відносин з країнами Латинської Америки та Карибського басейну

Поділитися
Стратегія розрахована на п‘ять років. 

Міністерство закордонних справ України розробило першу в українській історії Стратегію розвитку відносин з країнами Латинської Америки та Карибського басейну. Про це заявив глава МЗС Дмитро Кулеба, повідомила пресслужба міністерства.

Кулеба нагадав, що у 2022-2023 роках Україна суттєво активізувала співробітництво з Африкою, запустивши ренесанс українсько-африканських відносин. 

2024 рік, за його словами, стане періодом повернення України в регіон Латинської Америки і Карибського басейну.

Стратегія розвитку відносин України та країн Латинської Америки і Карибського басейну (ЛАКБ) розрахована на п‘ять років. 

“Стратегія — це документ стратегічного планування, який має на меті виведення політичних, торговельних, економічних, культурних, гуманітарних та інших сфер співпраці на новий якісний рівень”, - пояснив Кулеба, додавши, що документ визначає основні напрями діяльності нашої країни в регіоні на тлі протидії агресії Росії та необхідності підтримки з метою відновлення справедливого миру та повоєнної відбудови. 

Стратегія визначає такі цілі відносин Києва та країн Латинської Америки і Карибського басейну:

  • забезпечення підтримки України зі сторони країн регіону в протидії агресії РФ, деокупації тимчасово окупованих територій, а також відновленні суверенітету та територіальної цілісності нашої країни у міжнародно визнаних кордонах;
  • забезпечення участі країн Латинської Америки і Карибського басейну в реалізації “формули миру” президента України;
  • сприяння виходу українських експортерів на ринки країн регіону;
  • розширення торгівлі та інвестицій; 
  • підтримка українських громад в країнах Латинської Америки і Карибського басейну з метою реалізації їх національно-культурних та мовних потреб; 
  • посилення інформаційної присутності України та боротьба з пропагандою РФ; 
  • просування української культури.

В МЗС заявили, що розробка та реалізація нової Стратегії завершить процес якісно нового стратегічного охоплення всіх регіонів світу для комплексної підтримки українських національних інтересів. 

У 2020 році МЗС України розробило Азійську стратегію, а у 2022 році — Африканську. 

Раніше заступник голови ОП Ігор Жовква розповідав, що кількість країн Африки, Азії та Латинської Америки, які долучаються до втілення “формули миру” та інших міжнародних ініціатив України, продовжує зростати. За його словами, Україна хоче збільшити роль Глобального Півдня в процесі досягнення справедливого миру.

Війна з Росією відбувається не лише на фізичному полі бою. Протистояння з агресором триває також на інформаційному фронті. Головне місце битви — вплив на суспільні настрої й поведінку політичних еліт, які ухвалюють рішення. Про те, “Як Україні не допустити провалу на інформаційному фронті”, читайте в статті Петра Герасименка.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі