На тлі заяви Косова про наміри подати заявку на вступ до Ради Європи, в Сербії скликали Раду національної безпеки. За результатами засідання, очільник Міністерства закордонних справ Нікола Селакович закликав країни Європи не ініціювати у червні процедуру прийняття та заявив, що вже чотири країни відкликали ноти стосовно визнання незалежності Косово. Виступ міністра опублікувало RTS.
Ради національної безпеки Сербії була терміново скликана через намір самопроголошеної Республіки Косово подати заявку в Раду Європи. Такими діями очільники Приштини порушують умови "Вашингтонської угоди", укладеної ще у 2020 році між сторонами. Згідно з нею, Сербія упродовж року не домагається відкликання визнань незалежності Косова, а ті своєю чергою не подають заявки на вступ у міжнародні організації. Термін дії домовленостей вже сплив, проте Сербія за підтримки США, як і раніше вважає Угоду дійсною.
У зв'язку з цим, Міністр закордонних справ заявив, що "Сербія хоче дати шанс державам-членам Ради Європи не ініціювати у червні процедуру прийняття Косово до цієї організації". Також він наголосив про те що, вже чотири країни відкликали ноти про визнання незалежності Косово та Метохії.
Водночас Нікола Селакович заявив про фінансування кампанії за визнання самопроголошеної республіки двома країнами, проте якими саме не конкретизував.
Міністр налаштований рішуче і впевнений у подальшій боротьбі за територіальну цілісність Сербії. За його словами, вони налаштовані рішуче, попри значний тиск збоку інших держав.
На сьогодні 80 країн світу не визнають незалежності Косово, серед них Україна та Росія. Попри це, "прецедент Косова" Путін використав для обґрунтування "права псевдореспублік Донбасу на незалежність".