"Сторони зобов'язуються здійснити всі необхідні кроки для забезпечення сталого режиму припинення вогню. Задля моніторингу сторони також зобов'язуються забезпечити надійний та безпечний доступ СММ ОБСЄ по всій території України, відповідно до її мандату", - заявила Оліфер.
Вона також додала, що поки що безпекова ситуація на Донбасі не зазнала істотних змін.
"Впродовж "хлібного перемир'я" (1 липня – 20 серпня 2018) українська сторона зафіксувала майже півтори тисячі обстрілів з боку НЗФ ОРДЛО, в тому числі з забороненої Мінським угодами зброї – РСЗВ "Град", танків, артилерії, мінометів. Є жертви серед військових та цивільних. За цей період СММ ОБСЄ зафіксувала обстріли 9 населених пунктів", - представила вона дані про зірване бойовиками у перший же день "хлібне перемир'я".
Оліфер добавила, що реальна можливість перемир'я на Донбасі потребує, насамперед, повного припинення постачань зброї, боєприпасів та паливно-мастильних матеріалів з РФ в ОРДЛО, які досі не припинені.
Також вона додала, що постійне і стале припинення застосування зброї на Донбасі має супроводжуватись моніторингом та верифікацією з боку СММ ОБСЄ в режимі 24/7 та наданням гарантій безпеки, насамперед, з боку РФ.
"Робота СММ ОБСЄ повинна відбуватися, в тому числі, вздовж неконтрольованої ділянки українсько-російського кордону зі створенням безпекових зон у цих прикордонних ділянках, а також в районі, вільному від важких озброєнь та військової техніки в межах н.п. Кальміуське, Кумачово, Саханка, Новоазовськ", - додала прес-секретар Кучми.
Нагадаємо, що 30 квітня президент Петро Порошенко оголосив про офіційне завершення антитерористичної операції на сході України та початок Операції об'єднаних сил. З початком ООС на території Донбасу діє особливий порядок допуску громадян.
Раніше ТГК домовилась про припинення вогню в Донбасі з 1 липня у зв'язку з початком жнив, однак перемир'я було порушено бойовиками, які давали гарантії про дотримання спокою, у той же день.
До цього Тристороння контактна група в Мінську погодила введення режиму повного і беззастережного припинення вогню – з 30 березня. У перший день "великоднього перемир'я" противник порушив його 16 разів. Через ворожі обстріли загинув український військовослужбовець, троє – отримали поранення.
Усі перемир'я, що передували йому, також систематично порушувалися бойовиками.