В Інституті дослідження війни оцінили ймовірність нападу з Білорусі на тлі останніх заяв Лукашенка

Поділитися
В Інституті дослідження війни оцінили ймовірність нападу з Білорусі на тлі останніх заяв Лукашенка © Сайт Президента Республики Беларусь
Російський компонент формувань в Білорусі, ймовірно, складатиметься з мобілізованих низької готовності, які, ймовірно, не становлять значної військової загрози.

Російські та білоруські війська навряд чи атакуватимуть Україну з півночі, незважаючи на заяву Лукашенка 10 жовтня про те, що ці дві країни погодилися розгорнути Регіональне угруповання військ  — стратегічне формування частин, завданням якого є “оборона Союзної держави”. Таке припущення  висловили в Інституті дослідження війни.

Лукашенко заявив, що вони з Путіним 7 жовтня домовилися про неконкретизоване «розгортання» російсько-білоруського РГВ «у зв’язку з ескалацією на західних кордонах Союзної держави», але чітко не визначили параметри цього розгортання. Лукашенко заявив, що в Білорусь перекинуть понад тисячу російських військовослужбовців і що 8 жовтня почалося формування російсько-білоруського угруповання. Російський компонент будь-яких формувань в Білорусі, ймовірно, складатиметься з мобілізованих чоловіків або військовозобов’язаних низької готовності, які, ймовірно, не становлять значної військової загрози для України.

Російський компонент РГВ складається з підрозділів 1-ї гвардійської танкової армії, 20-ї загальновійськової армії та повітряно-десантних частин – з’єднань, які зазнали великих бойових втрат в Україні та мають суттєво знижену боєздатність. Репортер Kyiv Post стверджував, що 10 жовтня російські солдати масово перекидаються в Білорусь у вагонах для худоби без механізованого обладнання, що відповідає оцінці ISW.

Білорусь готується прийняти 20 тисяч російських мобілізованих

 Раніше ISW оцінювало, що українські повідомлення від кінця вересня про те, що Білорусь готується прийняти 20 000 мобілізованих російських чоловіків, свідчать про те, що Росія сподівається використовувати білоруські військові об’єкти та інфраструктуру для утримання та потенційного навчання новомобілізованих російських сил, але залишається вкрай малоймовірним, що вони є провідними. показники неминучої участі Білорусі в Україні з боку Росії.[18] Кремль може спробувати використати додаткові російські сили в Білорусі, щоб зафіксувати українські сили під Києвом і запобігти їх передислокації деінде для участі в контрнаступах. ISW раніше оцінювало, що Лукашенко не може дозволити собі внутрішні наслідки білоруської участі в Україні.

Росія не має можливості швидко сформувати наземні ударні сили з нуля

 ISW також оцінює, що Росія не має можливості швидко сформувати наземні ударні сили з нуля або з існуючих підрозділів у Білорусі. Український Генштаб повідомив, що не спостерігав ознак формування наступальних угруповань російських військ у Білорусі та прямо заявив, що «станом на 10 жовтня загрози нападу з території Республіки Білорусь немає».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі