Верховний суд Австрії 25 червня вирішить, чи має український олігарх Дмитро Фірташ бути екстрадований в США. Рішення не є остаточним, воно може бути оскаржено.
Це відбудеться після того, як наприкінці минулого тижня федеральна суддя Ребекка Палмаер в американському Чикаго відмовилася скасувати звинувачення у хабарництві проти Фірташа. Про рішення, прийняте наприкінці минулого тижня і викладене на 39 сторінках, повідомили американські ЗМІ, передає Радіо Свобода.
В обвинувальному висновку прокурорів містяться звинувачення Фірташа у змові з метою дати хабар в Індії для видобутку титану, використовуваного в реактивних двигунах.
Австрійські власті затримали Фірташа в 2014 році. Якщо Австрія прийме рішення про його екстрадицію, колишнього союзника українського експрезидента Віктора Януковича можуть видати Сполученим Штатам в липні.
Фірташ заперечує правопорушення. Його захист наполягає, що США не володіють юрисдикцією стосовно злочинів в Індії. Суддя Палмаер постановила, що ця справа може розглядатися в США, оскільки схема вплинула на чиказьку компанію Boeing.
Компанія Boeing заявила, що розглядала можливість бізнесу з Фірташем, але ніколи не укладала з ним угод. Boeing не звинувачують у порушеннях у зв'язку з цією справою.
5 червня американський сенатор Роджер Уикер заявив, що український бізнесмен Дмитро Фірташ заробив на газовому ринку України "сотні мільйонів незаконних доходів" у той час, поки чекав екстрадиції до США. Сенатор зазначив, що, незважаючи на арешт, Фірташ продовжує займатися корупцією в Україні. За його оцінками, бізнесмен міг заробити на цьому після арешту близько $ 1,5 млрд.
Докладно про ринок газу і ролі Фірташа читайте в матеріалі Вікторії Войцицької "Історія зради, про яку всі знають заздалегідь, або Українська мафія в антуражі колумбійської магії" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".