В АП підтримують створення Антикорупційного суду – питання має розглянути Рада

Поділитися
В АП підтримують створення Антикорупційного суду – питання має розглянути Рада У президента підтримали створення Антикорупційного суду
У президентській адміністрації нагадали, що Порошенко підписав нову редакцію Закону "Про судоустрій і статус суддів" ще в липні минулого року.

В Адміністрації президента створення Антикорупційного суду вважають дуже важливим етапом судової реформи України, і підкреслюють, що зараз саме Верховна Рада повинна розглянути дане питання.

Як повідомляє "Українська правда", про це йдеться у відповіді АП на інформаційний запит журналістів.

"Питання створення Антикорупційного суду є дуже важливим етапом судової реформи в Україні, яка веде до створення моделі функціонування судової влади, яка б задовольнила суспільний запит на справедливий суд", – зазначили в адміністрації.

В АП нагадали, що ще в липні 2016 року президент Петро Порошенко підписав нову редакцію Закону "Про судоустрій і статус суддів", який дозволить реалізувати положення прийнятих парламентом змін до Конституції України щодо правосуддя.

"В даний момент на розгляді Верховної Ради знаходиться законопроект "Про антикорупційні суди", – наголошується у відповіді адміністрації.

Нагадаємо, законопроект про антикорупційні суди був зареєстрований у Верховній Раді 1 лютого. У законопроекті пропонується створити Вищий антикорупційний суд, якому будуть всі підслідні справи Антикорупційного бюро та Антикорупційної прокуратури. 70 суддів цього суду повинні давати дозволи на прослуховування, арешт і відсторонення від роботи корупціонерів, а також виносити їм вироки. Ще з 30 суддів пропонується створити спеціальну палату у Верховному суді - як апеляційну інстанцію.

Про необхідність створення антикорупційних судів неодноразово заявляли представники громадянського суспільства, директор НАБУ Артем Ситник, а також дипломати ЄС та США.

У той же час, категоричний проти цієї ініціативи виступили голова Верховного суду України Ярослав Романюков, а також Вища рада правосуддя.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі