Німеччині, здається, не бракує обізнаності щодо України. Показовий факт — у німецькому МЗС департамент, який опікується нашою державою, має назву "Україна, Молдова, чорноморська співпраця", у французькому — департамент із питань Росії та Східної Європи, розповідають виконавча директорка Українського центру європейської політики Любов Акуленко та молодший аналітик Сніжана Дяченко в матеріалі для ZN.UA "Що насправді думають про вступ України до ЄС Париж і Берлін".
Це свідчить про те, що німці більш сфокусовані на питаннях України, наголошують експерти. Та водночас Берлін скептично налаштований щодо поступової секторальної інтеграції України до внутрішнього ринку, допоки не буде здійснено реформи у сфері верховенства права.
"Берлін прискіпливо стежить за якістю виконання євроінтеграційних реформ в Україні, а тому навряд чи заплющуватиме очі на половинчасті кроки, як це було під час виконання Угоди про асоціацію", - пишуть автори матеріалу.
Ба більше, і Франція, і Німеччина не поділяють думки, що Україна буде готова до повноцінного вступу до ЄС за кілька років. Експерти й політики наголошують, що важливо управляти очікуваннями суспільства, аби уникнути розчарування, а відтак зменшення підтримки.
"Ми ж натомість пропонували (під час адвокаційної поїздки у ФРН, мета якої - сприяти позитивному рішенню ЄР щодо початку перемовин по Україні - ред.), щоб ЄС запровадив проміжні етапи на шляху до вступу, результати яких були б відчутними для України. Позитивні новини з євроінтеграційного фронту могли б перекрити тривожні новини з фронту воєнного", - наголошують експерти.
Візит до Берліна фахівців Українського центру європейської політики збігся з конференцією щодо реформи ЄС, організованою німецьким МЗС. Франція та Німеччина нині виступають локомотивами реформування інституцій і політик ЄС, наголошують автори матеріалу.
"Позитивною новиною є те, що в обох столицях розуміють, як небезпечно поєднувати розширення та реформи Союзу. Та все ж таки країнам-членам іще потрібно буде узгодити бачення стосовно обох питань — чи буде внесено корективи до методології розширення і як виглядатиме ЄС у майбутньому, - сказано у матеріалі. - Україні, щоб не сходити з порядку денного обох країн, необхідно показувати прогрес реформ і комунікувати з кожною країною, особливо там, де російська пропаганда може компенсувати брак інформації".
Більше матеріалів Любові Акуленко та Сніжани Дяченко читайте на ZN.UA.