УЦЄП: Франція та Німеччина не поділяють думки, що Україна буде готова до вступу в ЄС за кілька років

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
УЦЄП: Франція та Німеччина не поділяють думки, що Україна буде готова до вступу в ЄС за кілька років © EPA-EFE/CLEMENS BILAN
Ба більше, у Берліні скептично налаштовані щодо поступової секторальної інтеграції нашої держави до внутрішнього ринку ЄС.  

Німеччині, здається, не бракує обізнаності щодо України. Показовий факт — у німецькому МЗС департамент, який опікується нашою державою, має назву "Україна, Молдова, чорноморська співпраця", у французькому — департамент із питань Росії та Східної Європи, розповідають виконавча директорка Українського центру європейської політики Любов Акуленко та молодший аналітик Сніжана Дяченко в матеріалі для ZN.UA "Що насправді думають про вступ України до ЄС Париж і Берлін".

Це свідчить про те, що німці більш сфокусовані на питаннях України, наголошують експерти. Та водночас Берлін скептично налаштований щодо поступової секторальної інтеграції України до внутрішнього ринку, допоки не буде здійснено реформи у сфері верховенства права.

"Берлін прискіпливо стежить за якістю виконання євроінтеграційних реформ в Україні, а тому навряд чи заплющуватиме очі на половинчасті кроки, як це було під час виконання Угоди про асоціацію", - пишуть автори матеріалу. 

Ба більше, і Франція, і Німеччина не поділяють думки, що Україна буде готова до повноцінного вступу до ЄС за кілька років. Експерти й політики наголошують, що важливо управляти очікуваннями суспільства, аби уникнути розчарування, а відтак зменшення підтримки. 

"Ми ж натомість пропонували (під час адвокаційної поїздки у ФРН, мета якої - сприяти позитивному рішенню ЄР щодо початку перемовин по Україні - ред.), щоб ЄС запровадив проміжні етапи на шляху до вступу, результати яких були б відчутними для України. Позитивні новини з євроінтеграційного фронту могли б перекрити тривожні новини з фронту воєнного", - наголошують експерти. 

Візит до Берліна фахівців Українського центру європейської політики збігся з конференцією щодо реформи ЄС, організованою німецьким МЗС. Франція та Німеччина нині виступають локомотивами реформування інституцій і політик ЄС, наголошують автори матеріалу.

"Позитивною новиною є те, що в обох столицях розуміють, як небезпечно поєднувати розширення та реформи Союзу. Та все ж таки країнам-членам іще потрібно буде узгодити бачення стосовно обох питань — чи буде внесено корективи до методології розширення і як виглядатиме ЄС у майбутньому, - сказано у матеріалі. - Україні, щоб не сходити з порядку денного обох країн, необхідно показувати прогрес реформ і комунікувати з кожною країною, особливо там, де російська пропаганда може компенсувати брак інформації". 

Більше матеріалів Любові Акуленко та Сніжани Дяченко читайте на ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі