Уряд використовує "карантинні" закони для швидкого призначення топпосадовців – депутат

Поділитися
Уряд використовує "карантинні" закони для швидкого призначення топпосадовців – депутат Сьогодні призначено голову Податкової служби
Лобісти призначень за спрощеною процедурою намагаються заблокувати ухвалення "антикризового" закону.

Кабінет міністрів України намагається використати так звані "карантинні" закони для призначення топпосадовців за спрощеною процедурою, без проведення конкурсів, зазначає перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк.

"Уряд намагається використати "карантинні" закони, щоб швидко призначити топ-посадовців на митниці, ДФС та в інших місцях... І тільки публічний тиск може відновити справедливість", - пише він у Facebook.

За словами депутата, комітет рекомендував парламенту прийняти за основу та в цілому антикризовий законопроєкт №3329-2.

"Він дає пільги медикам, продовжує податкові пільги для бізнесу і покращує регулювання в багатьох сферах. Чому за основу та в цілому? Тому що тільки таким рішенням можна встигнути запровадити ці зміни. Буквально день-два затримки у прийнятті і підписанні, і все. Це вже бізнесу і медикам не допоможе", - наголосив він.

Втім, противників "антикризового" закону у ньому цікавить лише одна норма: можливість призначати людей на ключові посади без конкурсу та прозорої процедури відбору. На кшталт одноденного конкурсу на посаду голови Державної податкової служби.

"Саме таку норму вони поспіхом протягнули в "антикризових" змінах до Державного бюджету… Ми прописали чітку норму, що як тільки закінчується карантин, то одразу повинен бути оголошений конкурс, а тимчасово призначені люди не можуть перебувати на посаді більше місяця після карантину. Якщо такі класні кандидати, то нехай йдуть на процедуру нормального конкурсу. І саме цю норму намагався Мінфін збити сьогодні на Комітеті", - додав Железняк.

За його словами, лобісти швидких призначень намагатимуться затягнути процес і не дати ухвалити цей закон. Зокрема, шляхом затягування законопроєкту тільки на перше читання, блокування підписання закону спікером одразу після ухвалення, пошуком у ньому недоліків тощо.

"Впевнений, що в цьому бою Парламент на світлій стороні. Завтра перевіримо чи на той самій зараз Уряд і Офіс Президента...", - резюмував він.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі