Уряд схвалив законопроект про адміністративно-територіальний устрій України

Поділитися
Уряд схвалив законопроект про адміністративно-територіальний устрій України В Україні планують змінити радянську систему адміністративно-територіального устрою
Законопроектом пропонується встановити трирівневу систему адміністративно-територіального устрою України.

Кабінет міністрів на своєму засіданні схвалив законопроект "Про засади адміністративно-територіального устрою України".

Як повідомив віце-прем'єр - міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, законопроект входить до переліку документів, які складають законодавчий маршрут децентралізації. Законопроект – єдиний з 17, який ще не був поданий до Верховної Ради.

За його словами, проект законодавчо врегульовує питання щодо порядку утворення, ліквідації, встановлення та зміни меж адміністративно-територіальних одиниць, назв населених пунктів та віднесення їх до певних категорій.

Законопроектом встановлюється трирівнева система адміністративно-територіального устрою України – регіональний рівень (АР Крим і області), субрегіональний рівень (райони) та базовий рівень – громади, до складу яких входять один або декілька населених пунктів. Також запроваджується державна реєстрація адміністративно-територіальних одиниць.

"З прийняттям законопроекту про адміністративно-територіальний устрій ми ліквідовуємо дублювання повноважень районної ради і РДА із органами місцевого самоврядування ОТГ, прибираємо надмірні витрати на утримання апарату РДА", - наголосив Зубко.

Як зазначає прес-служба віце-прем'єра, в Україні досі діє закон про адміністративно-територіальний устрій, який був прийнятий ще в 1981 році указом президії Верховної Ради Української УРСР.

За даними опитування фонду "Демократичні ініціативи" та Центру Разумкова, українці переважно не задоволені тим, наскільки вони можуть впливати на рішення місцевої влади – таких налічується 63%. При цьому 37% респондентів задекларували своє бажання взяти участь в управлінні своїм селом, селищем чи містом у випадку розширення повноважень місцевої влади, тоді як 50% зізнались, що не готові до цього.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі