Канада підтвердила засудження анексії Росією Криму, і знову закликала звільнити українських політв'язнів. У заяві канадського уряду зазначається, що анексією українського півострова Росія порушила міжнародне право, згідно з яким жодна країна не має права силою змінювати кордони інших країн.
"Канада підтверджує свою незмінну повагу до територіальної цілісності України і засуджує дії, вжиті Росією для насильницької інтеграції Кримського півострова до РФ, в тому числі через відкриття в травні 2018 року моста через Керченську протоку", - йдеться в заяві.
В уряді Канади також стурбовані тим, що після окупації Криму фіксуються серйозні порушення прав людини на півострові, зокрема репресії, арешти, тортури, затримання і зникнення людей. Також у заяві вказали на утиски представників кримськотатарського народу.
Крім того, там міститься заклик до звільнення всіх незаконно затриманих українців, в тому числі Олега Сенцова, яких вивезли в Росію і засудили судами, юрисдикцію яких у Криму Канада не визнає.
"Канада твердо підтримує народ України. Міжнародне співтовариство повинно зберігати тиск, в тому числі за допомогою економічних санкцій, поки Росія не почне поважати міжнародне право і суверенітет України", - підкреслюється в заяві.
Як повідомлялося, 25 липня Держдепартамент США оприлюднив декларацію про невизнання Сполученими Штатами незаконної анексії Криму Росією. Підпис під документом поставив держсекретар Майк Помпео. Очільник Держдепартаменту підкреслив, що США не скасують "кримський пакет" санкцій проти Росії до деокупації півострова.
Президент України Петро Порошенко подякував США за чітку позицію щодо Криму і висловив упевненість, що Росія під тиском міжнародного співтовариства буде змушена звільнити окупований півострів.
Євросоюз підтримав "Кримську декларацію" США про невизнання анексії Криму і вважає, що документ ілюструє міцну позицію з цього питання.
Під час саміту в Гельсінкі 16 липня президент РФ Володимир Путін дав зрозуміти, що Росія не збирається повертати анексований Крим. Він також констатував, що його позиція щодо Криму протилежна позиції президента США Дональда Трампа.