Уряд створює кадровий резерв працівників культури та інформаційної сфери для роботи на деокупованих територіях

Поділитися
Уряд створює кадровий резерв працівників культури та інформаційної сфери для роботи на деокупованих територіях
На деокупованих територіях існує величезний дефіцит кадрів у сферах культури та інформації

Уряд ухвалив постанову «Про затвердження Порядку створення резерву працівників сфери культури та інформаційної сфери для роботи на деокупованих територіях України». 

Про це повідомляється на урядовому порталі.

Таке рішення Кабінету Міністрів дасть змогу визначити основні вимоги щодо формування кадрового резерву працівників, які виявили бажання працювати на визволених територіях. 

Ключовою метою створення кадрового резерву є відновлення культурної та інформаційної діяльності у регіонах, в яких велися активні бойові дії та які були тимчасово окуповані країною-агресором. 

«Наразі на звільнених територіях критично бракує фахівців, які могли б займатися відновленням культурного та інформаційного середовища. Це рішення не лише компенсує цю прогалину, а й дозволить багатьом професіоналам повернутися додому та працювати на благо своєї країни», – зазначив Ростислав Карандєєв, т. в. о. міністра культури та інформаційної політики України.

Реалізація цієї постанови забезпечить працевлаштування людям, які через воєнні дії втратили роботу. Вимушено переміщені особи також зможуть повернутися на деокуповані території та відновити свою діяльність у межах вище зазначених сфер.

Документ визначає:

– порядок формування кадрового резерву, обробки персональних даних осіб, які виявили бажання бути включеними до резерву;

– порядок забезпечення установ, організацій, підприємств сфери культури та інформаційної сфери, які відновили роботу на деокупованих територіях кваліфікованими кадрами.

Резерв буде формуватися в електронному вигляді шляхом внесення інформації про претендентів до інформаційно-комунікаційної системи «Резерв працівників сфери культури та інформаційної сфери для роботи на деокупованих територіях України».

Відомо, що фінансування задля створення цієї системи буде здійснено за рахунок коштів міжнародної підтримки.

Треба пам'ятати, що люди, які довгий час перебували під окупацією (а це й ті, які ще й зараз перебувають на окупованих територіях і будуть звільнені через деякий час), піддавалися агресивній інформаційній пропаганді з боку РФ та повній блокаді українських джерел, що не могло не привести до деяких змін у поглядах і ставленні до тих чи інших подій і особистостей. Тож, під час реалізації інформаційної політики на звільнених територіях повинна бути щоденна і філігранна робота з людьми. І кадровий резерв, який буде напрацьовано може допомогти більш швидкому ментальному поверненню людей до реалій української держави.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі