Прем’єр-міністр Денис Шмигаль а засіданні Міжвідомчої Координаційної Платформи донорів ( Фінансовий Рамштайн) у Лондоні презентував 10 пунктів з відновлення України.
«Сьогодні наша основна увага — на фінансуванні та реалізації програми відновлення України. Ми зосереджуємося на п’яти пріоритетах швидкого відновлення. Це житло, енергетика, критична та соціальна інфраструктура, гуманітарне розмінування та економічне відновлення. Згідно з RDNA2, що проведена Світовим банком, цього року необхідно 14,1 млрд доларів для впровадження швидкого відновлення у визначених пріоритетних сферах. У державному бюджеті України на відновлення вже закладено 3,3 млрд доларів. Наші міжнародні партнери готові надати близько 4 млрд. Завдяки вашій підтримці ми сподіваємося мобілізувати майже 7 млрд доларів», — заявив Шмигаль, інформує пресслужба Кабміну.
Глава Уряду підкреслив важливість ініціативи створення груп управління проектами при міністерствах і висловив сподівання в їх швидкому запуску.
Також він наголосив, що міжнародні країни-партнери беруть під патронат регіони та громади України. 30 країн підписали Декларацію, в якій підтримали ініціативу щодо надання скоординованої допомоги для відбудови українських громад і регіонів. За рік вже понад 300 територіальних громад України уклали 1,5 тисячі партнерських договорів. Майже 60 країн світу допомагають нашим містам, селищам та селам відновитися. Наразі реалізуються або реалізовані 214 проектів спільно з державами-партнерами або міжнародними організаціями.
Шмигаль додав, що уряд визначив 10 пріоритетних реформ та проектів трансформації на цей рік. Європейська інтеграція. Безпека та оборона. Нова ветеранська політика. Розвиток людського капіталу в умовах надзвичайних викликів. Нова економічна модель. Розвиток логістики. І, звичайно, реалізація швидкої відбудови.
«Треба працювати над розширенням інструментів підтримки бізнесу, в тому числі над запровадженням механізмів страхування воєнних ризиків. Це не можливо без підтримки держав-учасниць платформи. Приватний сектор готовий інвестувати в Україну та в проекти відновлення. Головний запит від бізнесу зараз — це страхування ризиків і гарантії від своїх урядів. Сподіваємося, що спільними зусиллями ми зможемо знайти оптимальні рішення та якнайшвидше розпочати реалізацію відповідних проектів», — заявив Шмигаль.
Зазначимо, прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак оголосив про створення нового механізму страхування воєнних ризиків, який прискорить залучення приватних інвестицій в Україну.