"Укроборонпром" - удар по обороноздатності країни

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Створений указом президента Януковича концерн "Укроборонпром" із повноваженнями, затвердженими нещодавно прийнятим законом «Про особливості управління об'єктами державної власності в оборонно-промисловому комплексі», - паралітичне утворення, «заточене» частково вирішувати завдання військово-технічного співробітництва, але абсолютно нездатний до забезпечення обороноздатності країни, створення орієнтирів для оборонної промисловості, розвитку технологій.

Так вважає експерт Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Валентин Бадрак.

Однією з глобальних помилок теперішнього періоду стала спроба реформаторів приховано звести військово-технічне співробітництво (ВТС) у ранг завдання номер один, без вирішення проблеми розвитку національної армії та оборонно-промислового комплексу (ОПК), пише В. Бадрак в своїй статті для "Дзеркала тижня. Україна".

Але навіть і в питаннях ВТС далеко до налагодженої системи. Сьогодні ВТС країни - це "спорадичні спроби і несистемні епізоди", вважає В. Бадрак, зазначаючи, що Україна залишається єдиною державою в регіоні, яка так і не розпочала переозброєння армії. ВСУ виживають «за Єжелем», суто ремонтними зусиллями. Україна залишається єдиною державою, що присутня на світовому ринку озброєнь, має оборонні підприємства та не має національної виставки оборонних технологій, озброєнь і військової техніки.

Але це дрібниці в порівнянні з потенційною загрозою формування та виконання держоборонзамовлення через «Укроборонпром», зазначає В. Бадрак.

«Об’єднання підприємств у держконцерн, який у свою чергу створений на базі зовнішньоторговельної компанії «Укрспецекспорт», і створення так званих кластерів на чолі з дочірніми торговими підприємствами компанії суперечать самій суті оборонно-промис­лового комплексу України, для якого продаж зброї на експорт ніяк не може бути первинним завданням» - це думка голови асоціації «Українські оборонні технології» Володимира Грека.

Зробити «Укроборонпром» першим серед рівних - справа провальна, вважає В. Бадрак: "Щонайменше, для завдань обороноздатності, що по суті й вище і ширше завдань збройового експорту. Як, приміром, «Укроборонпром» може вплинути на розвиток ракетного проекту «Сапсан», якщо основним виконавцем його є підприємства Державного космічного агентства? А взагалі, чи буде «Укроборонпром» зацікавлений у впливі на створення ракетного комплексу? Адже це витратне завдання, що абсолютно не стикується з експортом зброї".

Детальніше читайте в матеріалі В. Бадрака "Армія та «оборонка»: вічне сирітство" свіжого номера "Дзеркала тижня. Украіна".

Раніше ZN.UA писало, що на думку експертів прийнятий 16 червня закон «Про особливості управління об'єктами державної власності в оборонно-промисловому комплексі» грубо порушує Конституцію України, роблячи президента Віктора Януковича одноосібним розпорядником оборонних підприємств України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі