Україну в рейтингу демократій віднесли до "гібридних режимів"

Поділитися
Україну в рейтингу демократій віднесли до "гібридних режимів" Україна трошки не дотягує до "недосконалої демократії" © s_derevianko / Depositphotos
Україна розділила 83 позицію з Чорногорією.

Укладачі рейтингу Democracy Index 2017 віднесли Україну до так званих "гібридних режимів". У результаті аналізу комплексу показників Україна отримала 5,69 бали і розмістилася на 83 позиції зі 167 в рейтингу, підготовленому організацією Economist Intelligence Unit.

При складанні індексу за 10-бальною шкалою оцінювалися виборчий процес і плюралізм, громадянські свободи, функціонування влади, політична участь і політична культура. Виходячи з результатів оцінювання серед держав виділені наступні категорії: повна демократія, недосконала демократія, гібридний режим, авторитарний режим.

У категорії "виборчий процес і плюралізм" Україна 6,17 бали, "політична участь" – 6,67, "політична культура" – 6,25, "громадянські свободи" – 6,18. "Функціонування влади" в Україні отримала найнижчу оцінку – 3,21 бали, за якою середній бал не перевищив 6 балів. Укладачі рейтингу відносять країни з середнім балом 6 і вище до недосконалих демократій.

Крім України на 83 позиції розташувалася Чорногорія.

Economist Intelligence Unit

Перше місце в рейтингу 2017 року займає Норвегія (9,87), останнє – КНДР (1,08).

Більш високі, порівняно з Україною, показники продемонстрували Словаччина (44 місце), Польща (53), Угорщина (56), Румунія (64) і Грузія (79).

Росію (135 місце), Білорусь (138) і Казахстан (141) укладачі рейтингу віднесли до авторитарних режимів.

Найнижчий показник – 5,49 бали Україна продемонструвала в 2014 році, найвищий – 6,94 бали – в 2006 і 2008 роках.

У звіті також опублікований рейтинг свободи преси в 2017 році, згідно з яким Україна, отримавши 6 балів з 10, віднесена до країн з "переважно невільною" пресою.

Максимальний бал (10) у рейтингу отримали Австралія, Канада, Данія, Фінляндія, Ісландія, Швеція і США, мінімальний (0 балів) – Азербайджан, Білорусь, Китай, Північна Корея, Сирія, Туреччина і Узбекистан.

Як повідомлялося, у рейтингу економічних свобод, складеному американським аналітичним центром Heritage Foundation, Україна посіла останнє, 44 місце, в Європі і 150 зі 186 серед країн світу.

При цьому за рік показник України зріс на 3,8 пункту, відображаючи тим самим поліпшення восьми із 12-економічних показників.

Раніше Україна посіла 80 місце в рейтингу кращих країн для ведення бізнесу, складеному журналом Forbes.

До нього увійшли 153 країни, які оцінювали за 15 критеріями. Під час оцінювання Forbes використовував доповіді Freedom House, Heritage Foundation, Property Rights Alliance, ООН, Transparency International, Світового банку, Aon, Marsh & McLennan і Всесвітнього економічного форуму.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі