"У нас є друзі і партнери, які довели, що готові підтримати Україну, в тому числі з солідарності, політичний тиск і санкції проти Росії, – сказав міністр в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна". – Ми говорили з ними до засідання Великої двадцятки, і маємо загальну чітку і тверду позицію. І тому, коли українська проблематика знаходиться в центрі уваги світових лідерів під час багатосторонніх зустрічей – не тільки G20, але і G7, ЄС, НАТО та ОБСЄ – це, насправді, гарантія того, що нас не залишать наодинці з російською агресією".
Клімкін висловив упевненість в тому, що "без нас вирішувати не будуть".
"Саме сьогодні виповнюється два роки з моменту підписання Мінських домовленостей. Якщо б хтось цинічно хотів домовитися з Кремлем "через нашу голову" – це б вже давно відбулося", – вважає керівник МЗС.
Мінські угоди було підписано рівно два роки тому, 5 вересня 2014 року, в мінському "Президент-готелі". З боку Росії його підписав тодішній посол РФ в Україні Михайло Зурабов, з боку України – її колишній президент Леонід Кучма, наділений спеціальним мандатом від уряду, з боку ОБСЄ – швейцарський дипломат Хайді Тальявіні.
Документ передбачає, серед іншого, припинення вогню в Донбасі, забезпечення моніторингу ОБСЄ на російсько-українському кордоні, звільнення заручників, виведення з Донбасу російської зброї та бойовиків з подальшою стабілізацією в ОРДЛО та проведенням там місцевих виборів.
29 серпня німецький міністр закордонних справ Франк-Вальтер Штайнмайер заявив, що сторони "нормандської четвірки" - Німеччина і Франція - не задоволені результатами втілення в життя Мінських угод щодо нормалізації обстановки в Донбасі.
Тим часом, канцлер Німеччини Ангела Меркель вважає РФ винною у відсутності перемир'я в Донбасі. Нагадавши, що Євросоюз ввів санкції проти Росії у зв'язку з анексією Криму і збройною підтримкою Москвою бойовиків в Донбасі, глава німецького уряду наголосила, що нікому не дозволено безкарно перекроювати кордони в Європі. А міністр закордонних справ України Павло Клімкін запропонував Росії вивезти зброю з Донбасу. За його словами, ЗС РФ повинні самі вирішити, що робити зі своєю зброєю в Донбасі, але необхідність її вивезення на територію РФ не підлягає сумніву.