"Прагнучи відновити досить складні нині відносини своєї країни з Вашингтоном, союзники президента України Володимира Зеленського зустрілися з лобістами, які мають тісні зв'язки з адміністрацією Трампа, в надії на створення нових каналів зв'язку", - повідомляє NYT.
У виданні зазначили, що команда Зеленського намагається різними способами нагадувати Трампу про те, що Україна – важливий союзник США, який заслуговує на підтримку з боку Вашингтона.
Зокрема, українську сторону турбує питання військової допомоги з боку США і санкції проти "Північного потоку-2".
Перший крок – в Офісі президента почали подавати сигнали про те, що готові співпрацювати через нового посла, якого незабаром планують призначити.
Незважаючи на те, що була озвучена кандидатура відомого дипломата Єльченка, останнім часом все частіше виникає прізвище Теліженка - дипломата, який завдав відчутної шкоди Україні своїми висловлюваннями про її втручання у вибори в США. Прихильників Трампа він влаштовує.
Другий крок – Зеленський всіляко показує, що ні він сам, ні працівники його Офісу – не будуть співпрацювати в процесі можливого імпічменту Трампа.
Третій крок – Зеленський усвідомлює, що Україні необхідна фінансова допомога від США, тому готовий співпрацювати з Трампом.
У виданні зазначили, що команда Зеленського "була збентежена відсутністю очікуваної підтримки з боку Трампа на переговорах України і Росії в "нормандському форматі".
У Білому домі розповіли про те, що очікувана зустріч Трампа і Зеленського в Овальному кабінеті може відбутися вже в кінці січня.
Українські чиновники також були розчаровані зустріччю Трампа з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим, на якій він не піднімав українське питання.
У статті зазначили, що якщо зустріч Зеленського і Трампа все ж відбудеться, то це не буде тріумфом українського президента, а лише "великим поклоном Трампу".
Українська сторона чекала від Трампа сигналів про підтримку хоча б через Twitter 9 грудня під час мирних переговорів у "нормандському форматі". В той день Трамп опублікував близько ста твітів, але жоден з них не торкався України.
Незважаючи на те, що раніше Зеленський стверджував, що ніколи не вдавався до допомоги лобістів, щоб відстоювати українські інтереси в США, в Білому домі кажуть про інше.
Зокрема, в США говорять про дві компанії лобістів, які представляють інтереси Зеленського в Вашингтоні.
Обидві компанії мають зв'язок з Полом Манафортом, керівником передвиборної кампанії Трампа.
Зокрема, лобіст Брайан Ланц з Mercury Public Affairs, який раніше співпрацював з Манафортом, минулого місяця зустрічався в Києві з одним з помічників Зеленського. Організував цю зустріч американський адвокат Ендрю Мак, який сам у минулому місяці зареєструвався в Міністерстві юстиції як неоплачуваний лобіст Зеленського. Мак, який працює і в Вашингтоні, і в Києві, був призначений Зеленським минулого місяця в якості радника, відповідального за зміцнення підтримки серед української діаспори.
Інша фірма, про яку говорили помічники Зеленського, Prime Policy Group, також має зв'язок з Манафортом, хоча і більш давній. Ця ж фірма раніше представляла інтереси таких українських політиків, як Сергій Тігіпко і Віктор Янукович.
У той же час американські політики вважають, що Зеленському краще і ефективніше співпрацювати з послом, якого він незабаром призначить, ніж користуватися дорогими послугами лобістів.
Як відомо, США та Україна працюють над організацією повноцінного візиту президента України Володимира Зеленського в США. Про це у Вашингтоні заявив віце-прем'єр-міністр з європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитро Кулеба, відповідаючи на питання про недавню зустріч президента США Дональда Трампа з главою МЗС Росії Сергієм Лавровим, передає Голос Америки.
Кулеба також звернув увагу на те, що рівень підтримки України, що запропонований у новому проекті оборонного бюджету США, перевищує підтримку закладену в попередньому бюджеті.
Кулеба зазначив, що незважаючи на будь-які поточні події, "стратегічна природа партнерства між нами залишається непохитною".