Український МЗС має намір активізувати співпрацю з ШОС

Поділитися
МЗС України © Андрій Товстиженко, DT.UA
Авторитет Шанхайської організації співробітництва зростатиме, впевнені в МЗС України.

Співробітництво України з країнами Шанхайської організації співробітництва (ШОС) є одним з важливих напрямків зовнішньої політики України, повідомляють у Міністерстві закордонних справ.

"Україна велике значення приділяє активній і різноплановій співпраці з провідними міжнародними організаціями, діяльність яких заснована на принципах захисту миру, безпеки і стабільності, а також сприянні соціально-економічному прогресу. Поза сумнівом, особливе місце в системі сучасних міжнародних відносин належить ШОС", - йдеться у відповіді в.о. директора департаменту інформаційної політики МЗС Євгена Перебийніса на офіційний запит агентства "Інтерфакс-Україна".

У тексті документа йдеться про те, що українська сторона зазначає важливу роль ШОС у підтримці миру, стабільності і безпеки в Центральній Азії, а також у забезпеченні стабільного соціально-економічного розвитку регіону. "Ми впевнені в тому, що авторитет організації, зокрема її вплив на вирішення найбільш гострих та актуальних проблем регіонального і глобального розвитку в подальшому буде неухильно зростати", - зазначається у відповіді МЗС.

Згідно з інформацією, на нинішньому етапі Київ розвиває активну співпрацю з країнами-членами ШОС у двосторонньому форматі і прагне максимально ефективно реалізувати наявний потенціал взаємодії у перспективних сферах.

"Останнім часом істотно пожвавився політичний діалог на найвищому рівні між Україною та країнами ШОС, налагоджено інтенсивне міжгалузеве співробітництво", - підкреслили в МЗС.

У відомстві нагадують, що МЗС активно працює над виконанням завдання глави української держави щодо активізації співпраці з цією організацією.

"Розвиток відносин України з ШОС спрямований на реалізацію проголошеного президентом Віктором Януковичем курсу на економізацію зовнішньої політики нашої держави, пошуки нових інструментів забезпечення її ключових зовнішньоекономічних інтересів, які покликані сприяти успішній реалізації внутрішніх економічних реформ", - повідомляють у МЗС.

У тексті також йдеться про прагнення Києва поглиблювати співпрацю з ШОС. "Поглиблення співпраці з цією організацією має на меті, в першу чергу, ефективніше використовувати потенціал співробітництва України з країнами Центральної Азії в торговельно-економічній сфері, а також розширення економічної взаємодії нашої держави зі своїми стратегічними партнерами - Росією та Китаєм", - сказано у відповіді на запит.

В МЗС інформують, що у 2012 році товарообіг між Україною і країнами-членами ШОС досяг 66,38 млрд доларів США, або 38,2% від загального показника зовнішньої торгівлі.

Разом з тим МЗС не стали уточнювати, чи вивчає українська сторона можливість набуття статусу спостерігача в цій організації.

Шанхайська організація співробітництва (ШОС) була заснована в 2001 році лідерами Китаю, Росії, Казахстану, Таджикистану, Киргизії та Узбекистану. За винятком Узбекистану, інші країни були учасницями "Шанхайської п'ятірки", заснованої в результаті підписання в 1996-1997 рр. між Казахстаном, Киргизією, Китаєм, Росією і Таджикистаном угод про зміцнення довіри у військовій області та про взаємне скорочення збройних сил у районі кордону.

Головними завданнями організації проголошено зміцнення стабільності і безпеки на просторі, що об'єднує держави-учасників, боротьба з тероризмом, сепаратизмом, екстремізмом, наркотрафіком, розвиток економічного співробітництва, енергетичного партнерства, наукової і культурної взаємодії. !zn

Читайте також:

Азіатську структуру ШОС, в яку прагне Янукович, використовують для репресій

Янукович попросив для України статус спостерігача в Шанхайській організації співробітництва

Китай допоможе Україні отримати статус спостерігача в Шанхайській організації співробітництва

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі