Українських чиновників може зачепити боротьба із відмиванням коштів у Британії

Поділитися
Українських чиновників може зачепити боротьба із відмиванням коштів у Британії Українські чиновники можуть залишитися без британської нерухомості, якщо не пояснять походження своїх коштів © samot / Depositphotos
Підозрювані особи самі мають довести легальне походження своїх коштів на придбання, зокрема, "елітної" нерухомості.

У Великобританії набув чинності закон "Ордери на статки нез'ясованого походження", який спрощує процедуру притягання до відповідальності, передусім, власників елітної нерухомості, чиї джерела доходу є сумнівними. Це, зокрема, може зачепити й українських чиновників, які купують там житло, лікуються і навчають дітей, повідомляє DW.

Новий закон фактично встановлю презумпцію винуватості, адже саме підозрювана особа сама має довести, що нерухомість, банківські рахунки чи інше майно є законними.

Розслідування правоохоронці можуть розпочати через підозрілі активи, вартістю від 50 тисяч фунтів стерлінгів, придбані "політично значимими особами". Сюди відносяться, депутати, чинні і колишні держслужбовці, керівники державних підприємств, високопосадовці, а також їхні родичі та помічники. Непідтверджені статки будуть конфісковані.

Читайте також: Російське командування витратило третину "окладу" терористів ОРДЛО на пропаганду — розвідка

"Далі ці активи можуть потрапити як у бюджет британської корони, так і до іншої країни, якщо вона доведе, що кошти на це майно були здобуті незаконним шляхом, тобто покаже судове рішення щодо певної особи та її участі у корупційних схемах", - пояснює виданню виконавчий директор Transparency International України Ярослав Юрчишин.

Крім того, у Великобританії з 1 січня цього року набрав чинності закон "Про кримінальні фінанси", який полегшує правоохоронним структурам Великобританії процес конфіскації майна, походження якого не пояснено. Таким чином, закон "Ордери на статки нез'ясованого походження" є його продовженням і деталізацією.

Читайте також: Журналісти знайшли у сім'ї судді Ємельянова нерухомість і мережу готелів у Європі

Нагадаємо, наприкінці минулого року Високий суд Англії видав наказ про всесвітній арешт активів екс-власників "Приватбанку" Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова, а також шести компаній, які, ймовірно, їм належать або перебувають під їх контролем.

Наказ про арешт активів був виданий на підставі детальних доказів, поданих суду, з яких випливає, що Коломойський і Боголюбов шляхом проведення низки незаконних операцій вивели з банку майже 2 млрд доларів

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі