Україні знадобиться 15-20 років реформ для членства в ЄС – депутат Німеччини

Поділитися
Україні знадобиться 15-20 років реформ для членства в ЄС – депутат Німеччини Україні знадобиться 15-20 років реформ для членства в ЄС © Flickr/Marieluise Beck
При цьому німецький депутат наполягає на тому, що Україна повинна стати членом ЄС.

Українці на виборах показали свою політичну зрілість, а за останній рік Україна заплатила надто дорогу ціну за зближення з Євросоюзом. Тому Брюссель зобов'язаний надати Києву перспективу членства.

Про це в інтерв'ю Die Welt сказала депутат Бундестагу від "Зелених" Марілуїз Бек, яка була спостерігачем на вчорашніх виборах в Україні. Вона зауважила, що помітила бажання українців "позбутися старих політичних еліт, які, мов камінь, тиснуть на всю країну".

"Блок Порошенка став компромісом між старими і новими силами. Вплив олігархів на вибори в Україні був навіть зараз, в часи війни і після Майдану. Демократичні партії почали переговори про те, щоб об'єднатися в новому парламенті", - зауважила Бек.

Вона додала, що українці не підтримали праві партії. Тож страхи Заходу щодо радикалізації України можна відкинути.

"Ми повинні поважати це. В Україні я побачила, як би виглядали вибори в Німеччині в умовах війни", - сказала німецький депутат.

Бек також прокоментувала, що президент Петро Порошенко вже почав робити певні кроки до реформ і заявив про намір подати заявку на членство України в ЄС через 5 років.

"Після 70 років СРСР і 24 років правління корумпованих еліт Україні доведеться подолати довгий шлях. Громадянське суспільство доведеться будувати знизу, щоб це була насправді демократія. Думаю, знадобиться років 15-20", - сказала Бек.

При цьому вона наполягла, що Україна обов'язково повинна стати членом Євросоюзу в середньостроковій чи довгостроковій перспективі. За її словами, в ЄС не повинні навіть згадувати про те, що Київ може не увійти в європейський дім.

У свою чергу Брюсселю доведеться надавати українській стороні колосальну фінансову підтримку. На думку, німецького депутата, в ЄС немає вибору, оскільки на Сході України Володимир Путін також веде війну і проти Заходу.

"Політика Путіна скерована не створювати, а руйнувати. Не дарма серед європейських правих популістів він дуже популярний. Путін ставить на невдоволення європейців через ЄС, підбурювання націоналізму, демонстрацію сили і консервативної моралі. 20 років тому, коли Боснія була зруйнована як багатонаціональна держава, європейці говорили: Європа помирає в Боснії. Сьогодні ми можемо сказати: в Україні є загроза смерті ЄС", - сказала Бек.

Раніше видання Der Spiegel писало, що ЄС повинен дати Україні середньострокову перспективу членства.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі