Україні нав'язали гру з "російським правилам" на "нормандських" переговорах у Берліні

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Україні нав'язали гру з Створення робочих груп на переговорах пролобіювала Росія © twitter.com/GermanyDiplo
Створення робочих груп може стати черговим кроком для інституціоналізації "ДНР" і "ЛНР".

На останніх переговорах у Берліні українська дипломатія, в присутності Німеччини та Франції, була змушена грати за правилами, нав'язаними Росією. Про це свідчить заява, прийнята за підсумками зустрічі, а також риторика глави МЗС РФ Сергія Лаврова.

Таку думку в статті для "Дзеркала Тижня. Україна" висловив оглядач відділу міжнародної політики Володимир Кравченко.

Кравченко, аналізуючи заяву, прийняту за підсумками "нормандської" зустрічі, зазначає, що вона стала черговою спробою для Кремля у подальшій інституалізації діалогу Києва з сепаратистами.

"По-перше, міністри висловили підтримку зусиллям ОБСЄ. По-друге, вони закликали вивести міномети і важке озброєння калібром менше 100 мм, а також всі типи танків. По-третє, глави зовнішньополітичних відомств домовилися створити чотири робочих групи в рамках тристоронньої контактної групи - з безпеки, політичних, соціально-економічних та гуманітарних питань", - пише автор.

Саме ці робочі групи і стали для України черговим прийомом Росії в просуванні подальшої лінії визнання окупованих регіонів самостійними, в першу чергу - їх визнання самою Україною. Ще одна робоча буде домагатися фінансового утримання Україною непідконтрольних їй територій.

"На кожних переговорах в "нормандському" форматі російська дипломатія, як правило, переслідує наступні цілі. По-перше, росіяни намагаються дискредитувати Київ як сторону конфлікту, яка не виконує Мінські угоди і постійно порушує перемир'я. По-друге, прагнуть легітимізувати "ДНР" і "ЛНР", зробивши ці віртуальні "держави" політичними суб'єктами. Тому в Москві домагаються, щоб у Києва з "ДНР" і "ЛНР" був прямий діалог. По-третє, Кремль змушує Київ прийняти на себе зобов'язання фінансово утримувати окуповані Росією території Донбасу, відновити з ними економічні відносини", - пояснює Кравченко.

Автор також відзначає, що на економічну блокаду та невиплату Україною пенсій і соцдопомоги на окупованих територіях в заяві на рівні міністрів звернено окрему увагу, про що в першу чергу згадав Лавров.

При цьому Кравченко впевнений, що результат переговорів з врегулювання конфлікту в Україні міг бути іншим, якби вона проходила в так званому "Женевському форматі", тобто за прямою участю США за столом переговорів.

"Присутність американців посилює опірність української делегації російському натиску. А то незрозуміло: французи і німці - вони на чиєму боці? У Парижі і Берліні, де зацікавлені в тому, щоб все швидше закінчилося, раз за разом підштовхують Київ до компромісів з Москвою на шкоду українським інтересам", - звертає увагу Кравченко.

В Адміністрації президента і МЗС, в свою чергу, аргументують згоду на створення робочих груп небажанням давати приводи до звинувачень у зриві Мінських угод. Також у створенні робочих груп українська сторона бачить можливість досягти прогресу в повернення полонених.

Також Кравченко нагадує, що після переговорів у Берліні ще не зрозуміло, що буде з українською ініціативою направити в Донбас миротворчий контингент під егідою ООН або ЄС. За його словами, тема анонсувалася Петром Порошенком як одна з головних, а про них не тільки не згадали в спільній заяві, але навіть серйозно не обговорювали.

Читайте також: РФ не буде голосувати в Радбезі ООН за введення миротворців в Україну - Лавров

Раніше про те, що "Нормандський формат" веде до капітуляції України і що потрібно підключати США, говорив екс-міністр оборони Анатолій Гриценко.

Детальніше читайте у статті Володимира Кравченка Гра за чужими правилами у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі