Міністерство закордонних справ України має забезпечити умови для голосування українців за кордоном, проте через неможливість забезпечити їх безпеку в Російській Федерації українські громадяни, які перебувають у цій країні, зможуть проголосувати на президентських виборах тільки виїхавши в іншу країну, нагадав глава Міністерства закордонних справ Павло Клімкін.
"Ми повинні створити умови для того, щоб всі проголосували за кордоном, але ті, хто перебуває на території Росії - країни агресора, вони можуть голосувати за межами Росії. Ми не можемо проводити вибори на території країни-агресора, в тому числі через небезпеки для наших громадян", - заявив Клімкін під час прес-конференції в Києві.
Він додав, що співробітники ФСБ Росії відстежують українських громадян, які відвідують консульства в РФ.
"У нас навіть останнім часом падає кількість консульських дій. Коли ми запитуємо чому, то відповідь проста - українці бояться приходити, оскільки потім до них приходить ФСБ", - розповів Клімкін.
Глава МЗС зазначив, що не варто маніпулювати тим, що мільйони українців в Росії не зможуть проголосувати, так як на минулих президентських виборах в РФ проголосували всього 1100 громадян України. Клімкін також нагадав, що в Україні не буде ні довгострокових, ні короткострокових спостерігачів з РФ.
"Спостерігачі країни-агресора, яка порушила всі можливі й неможливі принципи міжнародного права, принципи моралі, не можуть спостерігати за тим, як відбуваються демократичні вибори", - зазначив Клімкін, додавши, що російські спостерігачі працюють "не на демократію, а на відповідні спецслужби".
Все, що потрібно знати про вибори в Україні в спецтемі DT.UA Вибори-2019:
Вибори президента України відбудуться вже зовсім скоро, до 31 березня залишається трохи менше тижня.
У статті для DT.UA правозахисниця Тетяна Дурнєва пише про те, що у разі другого туру виборів (21 квітня) часу на процедуру зміни місця голосування залишиться критично мало. І якщо дату кінцевого терміну прийому заяв можна назвати вже зараз (до 15 квітня), то дата початку прийому заяв поки невідома, адже спочатку повинні бути встановлені результати першого туру. Детальніше читайте в матеріалі "Невидимі виборці" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".