Абсолютна більшість експертів - 93,8% - поділяють думку про те, що Україні необхідно вступити до Євросоюзу.
Про це йдеться в експертному та загальнонаціональному опитуванні Центру Разумкова, результат якого має ZN.UA.
При цьому число респондентів, переконаних у необхідності приєднання до ЄС, помітно зросло у порівнянні з результатом попереднього опитування у травні 2010 року (79,3%). Таким чином, існують підстави констатувати наявність практично повного консенсусу серед експертів щодо перспектив євроінтеграції. Також характерно, що протягом останніх опитувань (2010-2011 роки) стабільна більшість респондентів висловлює переконання в тому, що членство в ЄС посилило б безпеку України.
За період дослідження із грудня 2006 року по жовтень 2011-го експерти незмінно критично оцінюють темпи інтеграції України до Євросоюзу, хоча останнє опитування засвідчило певне зменшення негативних оцінок.
Інтерес Брюсселя у співпраці з Україною оцінюється як досить прагматичний. На думку експертів, інтерес ЄС насамперед сфокусовано на транзит російських енергоносіїв (81,3%), українському ринку для товарів ЄС (80%), розвитку демократії і ринкових реформ в Україні (63,8%), спільній боротьбі з нелегальною міграцією (62,5%). Помітно зросла кількість опитаних, які вважають, що ЄС зацікавлений у виведенні України з-під впливу Росії.
Значна частина респондентів (48,8%) переконані, що візовий режим вдасться скасувати у середньостроковій перспективі (3-5 років). 12,5% вважають, що це вдасться зробити протягом найближчих 1-2 років. Майже чверть (22,5%) експертів відносять вирішення цього питання на довгострокову перспективу - 5-10 років.
Експертне опитування проводилося Центром Разумкова 10-14 жовтня 2011 року. Опитано 80 експертів - народні депутати, представники центральних і регіональних органів виконавчої влади, державних та недержавних дослідницьких структур у Києві та регіонах України, ЗМІ.