Україна поставила перед ЄС низку завдань щодо ЗТС

Поділитися
Прем'єр-міністр України Микола Азаров визначив для Європейської комісії низку принципових питань, які потребують вирішення для встановлення вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом.
Прем'єр-міністр України Микола Азаров визначив для Європейської комісії низку принципових питань, які потребують вирішення для встановлення вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом.З переліком цих питань Азаров ознайомив сьогодні Комісара ЄС з торгівлі Карела де Гухта під час зустрічі в Києві. Перш за все, зазначив прем'єр, це питання відмови від експортних субсидій у двосторонній торгівлі. Другим питанням є відмова від механізму встановлення вхідних цін на сільськогосподарську продукцію. «Встановлення таких цін відразу робить нашу продукцію неконкурентоспроможною на ринках», - підкреслив Азаров. Окрім того, прем'єр-міністр України наголосив на необхідності розгляду питання про динаміку тарифних квот і мита, маючи на увазі поступове розширення квот і зниження розміру мита. Також, Азаров зазначив, що Україна вважає за необхідне відмовитися у вільній торгівлі від інструментів торговельного захисту. «Особливо нас турбує ситуація, пов'язана зі сферою послуг. Дві дуже важливі позиції: це автотранспорт - для нашої країни це 34 тис. автоперевізників і, безумовно, енергетичні послуги», - сказав Азаров. Він підкреслив, що Україна приєдналася до Енергетичної хартії та виключення із зони вільної торгівлі енергетичних послуг «робить практично недоцільною нашу участь в цій Енергетичній хартії». «Не знаходить в нас розуміння ваша пропозиція про створення окремого механізму врегулювання енергетичних суперечок. Як правило, постачають енергетичні послуги, газ, зокрема, приватні компанії, акціонерні компанії. Яке відношення держава має до стосунків?», - сказав він. Прем'єр-міністр підкреслив особливу важливість вирішення цих питань. «Ці питання для нас є принциповими і стосовно них треба було б знайти рішення», - зазначив прем'єр-міністр України. Нагадаємо, останній раунд переговорів про створення зони вільної торгівлі України-ЄС 26-28 травня 2010 закінчився невдачею. Раніше прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що підписання угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі між Україною та ЄС на саміті Україна-ЄС 22 листопада є неможливим через незавершеність переговорного процесу. Також він зазначав жорсткість позицій Європейського Союзу в переговорах про створення зони вільної торгівлі. 31 липня президент України Віктор Янукович підписав доручення про розблокування переговорного процесу зі створення зони вільної торгівлі з Європейським союзом. У свою чергу, експерти заявляють, що через вільну торгівлю з ЄС Україні втратить 5% бюджетних надходжень. Зона вільної торгівлі (free trade area) - тип міжнародної інтеграції, в рамках якої країни - учасниці скасовують митні ставки, податки і збори, а також кількісні обмеження у взаємній торгівлі. Договір про вільну торгівлю діє між Україною і Росією з 1994 р. з низкою вилучень і обмежень.

За матеріалами УНІАН

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі