Процедура виходу України зі складу СНД може зайняти не менше року після офіційного повідомлення про це учасників організації, однак Київ, попри численні заяви, і досі письмово не підтвердив про свій намір, заявив постійний представник РФ при СНД Андрій Шведов російському виданню "Известия".
Шведов також додав, що , існує і сценарій "прискореного розлучення", однак, на його думку це навряд чи вдасться, оскільки для цього Україна повинна провести консультації з усіма учасниками організації і заручитися їхньою згодою. Стандартна ж процедура, згідно з Віденською конвенцією про правила укладання міжнародних договорів, займає 12 місяців.
"У статуті СНД чітко прописано: держава повинна офіційно повідомити виконком за рік до виходу. Так було з Грузією. Україна не підписувала статут, але є підписантом установчої Біловезької угоди, в якому процедура виходу не прописана. Значить, в справу вступає Віденська конвенція про правила укладання міжнародних договорів. Таким чином, вихід може відбутися в будь-який час за згодою всіх учасників організації після консультацій з ними або через 12 місяців після офіційного письмового повідомлення", - сказав російський дипломат.
За словами Шведова, заява президента України Петра Порошенка про те, що Україна ніколи не входила в СНД є лукавством. Він уточнив, що Київ не підписав лише статут СНД, проте залишається одним з підписантів установчого договору співдружності - Біловезької угоди, нагадуючи, що раніше країна навіть головувала в співдружності.
Видання ж додає, що вже майже чотири роки Україна відмовляється платити членські внески в СНД.
Днями під час засідання Ради національної безпеки і оборони України Петро Порошенко заявив, що країна не буде брати участь в координаційних органах СНД та дав доручення внести пропозиції про відкликання всіх українських представників.
Також український Гарант запропонував денонсувати лише окремі договори, підписані в рамках СНД, залишивши ті, які будуть необхідні для роботи України і економіки.
На думку Петра Порошенка, Верховна Рада повинна прийняти рішення про одностороннє припинення дії низки положень договору про дружбу і співробітництво між Україною і РФ.
Детальніше про вихід України з Договору про дружбу з РФ читайте в матеріалі Олени Зеркаль і Тараса Качки ""Великий договір" - нюанси вирішують усе" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".