Україна затягує виплату компенсацій за рішеннями ЄСПЛ

Поділитися
Україна затягує виплату компенсацій за рішеннями ЄСПЛ Через невиконання рішень ЄСПЛ на Україну вже поскаржилися в Раду Європи © commissioner.cws.coe.int
У Мін'юсті пояснили, що заборгованість з виплати компенсацій позивачам, які виграли суд у держави, пов'язана з нестачею бюджетних коштів - в цьому році програно занадто багато справ.

Цьогоріч виникла системна проблема невиконання Україною рішень ЄСПЛ про виплату грошових компенсацій громадянам, які виграли суд у держави.

Низка позивачів, які виграли справи ще взимку, досі не отримали грошей, пише "КоммерсантЪ-Украина". Мін'юст, який спочатку спростовував заборгованість, був змушений визнати її існування.

"У зв'язку з тим, що в нинішньому році ЄСПЛ прийняті рішення зі значними сумами компенсації, що не могло бути враховано при бюджетному плануванні на 2013 рік, коштів, що надходять на рахунок Мін'юсту, не вистачає для виплат за рішеннями ЄСПЛ", - заявили журналістам у прес-службі.

За даними міністерства, фактично з початку року за даною статтею виплачено 39,4 млн грн, всього на виплати за рішеннями ЄСПЛ у держбюджеті-2013 передбачено 84,4 млн грн. У відомстві висловили впевненість, що погасять борги до кінця року.

Між тим, за даними видання, на сьогодні затримуються компенсації не тільки щодо великих рішень. Так, у лютому ЄСПЛ виніс рішення за ще одним пакетом "клонових" справ проти України - за цими позовами Мін'юст не виплатив навіть дрібні суми - принаймні, частині позивачів.

Компанії, які зіткнулися з невиплатою державою коштів, виграних за позовами до ЄСПЛ, вже звернулися до Ради Європи зі скаргою на Україну.

У Комітеті міністрів РЄ повідомили, що знають про існування певних проблем.

"Щодо низки справ ми досі чекаємо інформації про виконання (Україною) індивідуальних заходів (рішень ЄСПЛ), у тому числі про фактичне виконання попередніх рішень національних судів", - заявив керівник відділу з роботи зі ЗМІ Ради Європи Джеремі Моукс, зазначивши, що серед інших справ на контролі перебуває січневий пакет "клонових" рішень.

Наступне засідання КМ РЄ, на якому буде обговорюватися ця проблема, відбудеться 24-26 вересня, однак у РЄ немає фінансових важелів примусу України до виконання зобов'язань.

Складна ситуація з виплатою компенсацій може ще більше погіршитися після прийнятого на минулому тижні рішення ЄСПЛ у справі "Агрокомплекс" проти України".

Нагадаємо, Україну зобов'язали заплатити компанії 27 млн євро, що є безпрецедентним рішенням в українській практиці і другим за сумою компенсації за всю історію діяльності ЄСПЛ. 27 млн євро повинні бути виплачені рівними частками протягом двох років.

Втім, у Мін'юсті мають намір оскаржити дане рішення у Великій палаті ЄСПЛ. Як правило, Велика палата ЄСПЛ підтверджує рішення, прийняті колегією суддів, але процедура оскарження дозволяє Україні виграти кілька місяців, відтермінувавши набуття чинності рішення.

Досі проблеми з виконанням рішень ЄСПЛ виникали лише в частині так званих спільних заходів, коли Страсбург зобов'язував Україну змінити законодавчу або нормативну базу. Виплата ж грошових компенсацій зазвичай виконувалася без зволікань. !zn

Читайте також:

Україна за день програла понад 200 позовів в Євросуді з прав людини

Мін'юст заявив, що рішення ЄСПЛ у справі Тимошенко вже виконано

Україна - єдина держава, де є закони, що забороняють виконувати рішення судів

Голова комісії суддів України порадив менше звертати уваги на рішення ЄСПЛ

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі