Представник України в ЄС Микола Точицький подякував Комітету постійних представників Євросоюзу за рішення продовжити ще на півроку санкції проти 175 осіб і 44 організацій, причетних до посягання на суверенітет і соборність України. Та закликав до "подальших практичних кроків".
"Це рішення є особливо цінним напередодні 6-х роковин окупації Криму і демонструє єдність ЄС щодо політики невизнання. Сподіваємось на подальші практичні кроки ЄС і у відповідь на започаткування Росією залізничного сполучення з окупованим Кримом", - написав він у Facebook.
Нагадаємо, залізничне сполучення мостом через Керченську протоку відкрили 23 грудня 2019 року. Незаконна інженерна споруда з'єднує РФ і окупований нею український півострів. 25 грудня мостом проїхав перший російський поїзд.
У грудні Європейська Рада схвалила продовження ще на півроку санкцій проти Росії, що поширюються на банківський, фінансовий та енергетичний сектори економіки РФ.
12 вересня ЄС ще на півроку продовжив санкції проти РФ за дії, що підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України. Крім того, зараз діють санкції стосовно окремих секторів російської економіки і санкції за незаконну анексію Криму і Севастополя (в чинні до 23 червня 2020 року).
Санкції проти Росії були вперше введені 31 липня 2014 року терміном на один рік у відповідь на дії РФ, які дестабілізували ситуацію в Україні. Обмежувальні заходи посилили у вересні 2014 року. У березні 2015 року тривалість санкцій пов'язали з повним виконанням Мінських угод, які мали бути виконані до кінця 2015-го.
Санкції проти Росії ввели Євросоюз, США, Канада, Австралія, Нова Зеландія, Норвегія, Швейцарія, Україна, Японія та інші держави.