Українська сторона стурбована пошуками ЄС шляхів скасування санкцій проти Росії і наполягає, що Євросоюз може розпочати перегляд санкцій лише у разі деокупації Криму і Донбасу, а також компенсації збитків.
Більш того, в українському МЗС ЄС попередили, що поступки щодо санкцій будуть означати готовність Заходу на поступки в питаннях фундаментальних принципів міжнародного права, ключових для самого ж ЄС - принципів суверенітету, територіальної цілісності та непорушності кордонів.
Відповідні "повчання" містяться в позиційному документі МЗС України, направленого до засідання Ради ЄС із закордонних справ і всім главам МЗС країн Євросоюзу. Копію документа має в своєму розпорядженні "Європравда".
Аргументи України проти зняття антиросійських санкцій
"Україна стурбована ідеями (в Євросоюзі) щодо того, щоб знизити тиск санкційної політики ЄС щодо Росії та продовжити співпрацю з російською владою, незважаючи на те, що Москва досі не приймає зобов'язання зупинити агресію (проти України)", - починається документ.
Зокрема, українське МЗС відзначило, що з 24 вимог Євросоюзу Росії по деескалації ситуації в Україні 20 були проігноровані РФ.
"До санкцій призвело порушення Росією міжнародного права, а не навпаки. Тому підставою для зняття санкцій повинно бути відновлення чіткого дотримання міжнародного права з боку РФ, а не навпаки", - йдеться в посланні України країнам ЄС.
"Поступки зі сторони щодо санкцій будуть означати готовність ЄС на поступки в питаннях дотримання міжнародних принципів суверенітету, територіальної цілісності і непорушності кордонів... Це призведе до замороження конфлікту на Донбасі і відкладання кримської проблеми на тривалий термін", - також зазначається в документі.
Також МЗС України використав новий аргумент для Євросоюзу щодо можливості перегляду санкцій проти РФ. Так, в українському МЗС вважають, що приводом для скасування санкцій повинно бути "не тільки завершення окупації і дестабілізації Росією Криму і Донбасу, а також згода Росії на повну компенсацію всіх збитків, завданих Україні, у відповідності з міжнародно визнаною практикою".
Напередодні засідання глав МЗС ЄС верховний представник дипломатії ЄС Федеріка Могеріні підкреслила, що ЄС розгляне інші шляхи впливу на Росію крім санкцій, а посилення діючих поки не обговорюється.