Україна відвертається від Польщі – Rzeczpospolita

Поділитися
Україна відвертається від Польщі – Rzeczpospolita Україна розчарована політикою Польші. Ілюстрація © Польское радио
Відмова Києва від розширення "Нормандського формату" стала вже другою зовнішньополітичною поразкою Дуди.

Про це говорили вже більше року. Але коли президент України Петро Порошенко відмовився розширювати "Нормандський формат", стало остаточно зрозуміло, що Польща перестала мати стратегічне значення для України.

Про це на сторінках Rzeczpospolita пише оглядач Єнджей Білецький, нагадуючи, що останні переговори за участі лише канцлера Німеччини Ангели Меркель і президента Франції Франсуа Олланда з боку ЄС не принесли жодних результатів. Але попри це, українська сторона всеодно оголосила, що не зацікавленя в розширенні кількості західних країн, які беруть участь в переговорах з Володимиром Путіним.

Таким чином, уряду Анджея Дуди в кінці перших трьох тижнів свого правління доводиться миритися зі своєю вже другою поразкою у зовнішній політиці. Прешою була невдала спроба звернути увагу НАТО на Польщу і посилити присутність Альянсу в країні. І про Україну, і про НАТО Дуда говорив під час передвиборчої кампанії і ставив перед собою великі цілі.

І це поразка не лише для нового президента, а й для уряду. Оскільки голова польської дипломатії Ґжеґож Схетина в інтерв'ю Rzeczpospolita закликав вести переговори з Росією щодо миру в Україні у "Женевському форматі" за участі США і ЄС.

Порошенко, схоже, зробив висновок з польської політики, яку вона проводила після революції на Майдані. Варшава "створила міражі інтеграції" України з ЄС і НАТО. Вона позиціонувала себе як адвокат українців і посередник між Брюсселем і Вашинтоном проти Москви.

Але коли Путін захопив Крим і частину Донбасу, заставши зненацька весь Захід, Польща раптом самоусунулась. Вона не підтримала українців значними фінансами, які б допомогли її економіці, не передала їм зброї, не запровадила додаткових санкцій проти Москви. А польські розповіді про можливість для України вступити в ЄС виявилися нічим непідвтердженими мріями.

Очевидно, що перед серйозною загрозою для існування своєї країни Порошенко хоче вести переговори з країною, яка може стримати новий наступ Кремля – Німеччиною. Напевно хотів би також залучити до процесу Америку, але вона зосередила всю увагу на війні з "Ісламською державою" і конкуренції з Китаєм. Їй немає діла до українських проблем. На контакти з Польшею у Порошенка немає багато часу. У перші 100 днів нового польського президента на посаді, в президента України не знайшлося навіть кілька годин, щоб прийняти Анджея Дуду в Києві.

В цей же час, у Росії не бачать проблеми в участі Польщі у переговорах щодо миру в Україні.

"Проблема не в розширенні форматів, а в тому, щоб усі країни докладали зусиль. Якщо є такі бажання, то чому б не співпрацювати. Ніхто цьому не заважає", - додала прес-секретар МЗС Росії.

Раніше повідомлялося, що Нормандська четвірка може зустрітися на Генасамблеї ООН. Про можливость такої зустрічі повідомив також президент Петро Порошенко.

20 серпня, в Берліні відбулися неформальні консультації експертів "Нормандської четвірки" за участю представників Венеціанської комісії для роз'яснення Росії юридичних аспектів конституційних змін в Україні.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі